HABERLER

Sihirli Mikrofon Ödülleri'nde Geri Sayım Başladı!

Güncelleme: 02.02.2015 14:31

cover

Radyo yayıncılığı Türkiye’de ilk kez 6 Mayıs 1927’de Sirkeci Büyük Postanesi’nin bodrum katında başlar. 88 yıllık serüveninde, sayıları bini aşan ulusal ve yerel radyo yayınıyla, her geçen gün gelişmeye ve içeriklerine yeni boyutlar kazandırmaya devam eden radyolar; hızla gelişen iletişim teknolojilerine rağmen günlük hayatımızın vazgeçilmez parçası olmaya devam ediyorlar.

PTT ve İstanbul Radyo Evi olarak hizmet veren Sirkeci’deki tarihi bina, bugün İstanbul’un Fatih ilçesi sınırları içerisinde bulunuyor. Mimar Vedat Tek tarafından tasarlanan ve içinde PTT Müzesi bulunan bina, günümüzde İstanbul PTT Başmüdürlüğü olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Her alana ve her kesimden dinleyiciye kolaylıkla ulaşabilen radyolar, iletişimin en yaygın araçlarından biri... Her düşünceye açık yayınlarıyla kimileri için çalışma arkadaşı, kimileri için haber kaynağı, kimileri içinse müzik yayını olarak hizmet veriyorlar...

Sosyal yaşantı ve haberleşme alışkanlıklarında köklü değişimlere sebep olan ve toplumun gelişmesine yarar sağlayan radyonun hak ettiği değeri hatırlatmak için her yıl radyoculuk sektörüne hizmet eden başarılı radyolar ve programlar ödüllendiriliyor.

Fatih Belediyesi üstlendiği misyon gereği; çalışanından öğrencisine, sanatçısından sporcusuna, ev hanımından iş adamına, esnafına kadar toplumun tüm bireylerine hizmet ederken, radyoları ve radyocuları da unutmuyor. Belediye Başkanı Mustafa Demir’in öncülüğünde, radyoların yaşamımızdaki öneminden yola çıkarak, bu sektöre hizmet etmek, başarılı radyoları, radyo programcılarını ve programlarını ödüllendirmek amacıyla “Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri”nin, üçüncüsüne destek oluyor; hayatımızdaki “ses”leri görünür kılıyor.

Türkiye genelindeki radyo  ve radyocuların katılımları ve radyo dinleyicilerinin oylarıyla belirlenen “3. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri” için oylamalar, 6 Şubat 2015 tarihine kadar  www.sihirlimikrofon.org internet sitesi üzerinden yapılıyor.

“3. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri”nde bu yıl radyolar ve programcılar 17 farklı kategoride yarışıyor. Kategori birincilerinin ödüllendirileceği gecede, ayrıca farklı dallarda özel ödüller de verilecek.

Ödül gecesi, Mustafa Ceceli’nin müzik direktörlüğünde hazırlanan orkestra ve sürpriz isimlerin performanslarıyla yıldızlar geçidine dönecek.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in ve ünlü isimlerin katılımıyla renklenecek büyük ödül töreni 10 Şubat 2015 akşamı, Ceyhun Yılmaz’ın sunumuyla, 20:00’deki kokteylin ardından saat 21:00’de Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi – Ana Tiyatro’da gerçekleşecek. 

“3. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri” Yarışma Kategorileri:
1. Yılın En İyi Pop Radyosu
2. Yılın En İyi Talk (Konuşan) Radyosu
3. Yılın En İyi Yabancı Müzik Radyosu
4. Yılın En İyi Slow Müzik Radyosu
5. Yılın En İyi Haber Radyosu
6. Yılın En İyi Spor Radyosu
7. Yılın En İyi Tematik Radyosu
8. Yılın En İyi Halk Müziği Radyosu
9. Yılın En İyi Arabesk Radyosu
10. Yılın En İyi Yerel Radyosu
11. Yılın En İyi Üniversite Radyosu
12. Yılın En İyi Radyo Konuk Programı
13. Yılın En İyi Şiir Edebiyat Programı
14. Yılın En İyi Radyo Show Programcısı
15. Yılın En İyi Radyo Programcısı
16. Yılın En İyi Yerel Radyo Programcısı
17. Yılın En iyi Radyo Portalı

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Türkü Sanat Hayatının 20. Yılını Sahnede Kutladı!
  cover
  Zara ve Rubato İlk Kez Aynı Sahnede!
  cover
  Yeni Dünyanın Eskimeyen Değeri, Radyo Daima Yeni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!