HABERLER

Sibel Can'a Şok Suçlama!

Güncelleme: 21.11.2014 17:54

cover

Kamuoyunda, ''Alihan'' olarak bilinen şarkıcı Ali Kızıltepe, Sibel Can'ın albümünde yer alan bir şarkının yıllar önce kendisinin yaptığı müzikten alıntı olduğu iddiasıyla tazminat davası açtı.

Ali  Kızıltepe, avukatı aracılığıyla İstanbul Fikri ve Sınai Haklar  Hukuk Mahkemesine sunduğu dilekçede,  Sibel Can'ın seslendirdiği ''Kış Masalı''  şarkısının müziğinin alıntı olduğunu öne sürdü.

Dilekçede, davalılardan söz yazarı Adem Gümüşkaya'nın intihal ettiği  müzik eserinin, Sİbel Can tarafından seslendirildiği, diğer davalı yapımcı şirket  tarafından CD olarak piyasaya sürüldüğü ve halen satışının devam ettiği  belirtildi.

Söz konusu müziğin 1994'te Ali Kızıltepe'nin yaptığı ''Bu Kadın Neden  Ağlıyor'' şarkısından alıntılandığı ifade edilen dilekçede, bununla ilgili alınan  bilirkişi raporuna da yer verildi.

Bilirkişi raporuna göre,  "Kış Masalı" şarkısının melodisinin "Bu  Kadın Neden Ağlıyor" eserinin çekirdek ezgisinden türetilerek yapılmış alıntı bir  eser olduğu belirtilen dilekçede, bu şarkının sanatçı Sibel Can tarafından sahne,  konser, tanıtım dahil tüm icrasının durdurulması talep edildi.

Dilekçede, söz konusu müzik eseriyle ilgili her türlü bant ve CD'nin  imal ve pazarlamasının durdurulması, 'Bir Kış Masalı'' adlı müzik eserinin, ''Bu  Kadın Neden Ağlıyor'' aldı eserden intihal edilip edilmediğinin ve müziğin  melodisinin tamamının Alihan'a ait olduğunun tespit edilmesi istendi.

Dilekçede, 20 bin lira manevi ve 10 bin lira da maddi tazminat olmak  üzere toplam 30 bin liranın sanatçı Sibel Can, söz yazarı Adem Gümüşkaya ve  yapımcı şirketten alınıp şarkıcı Alihan'a verilmesi talep edildi.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Türkü Sanat Hayatının 20. Yılını Sahnede Kutladı!
  cover
  Zara ve Rubato İlk Kez Aynı Sahnede!
  cover
  Yeni Dünyanın Eskimeyen Değeri, Radyo Daima Yeni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!