HABERLER

Özgün Müzikte Yepyeni Bir Ses!

Güncelleme: 25.09.2014 17:41

cover

Kendi besteleri ve yorumuyla kendinden oldukça bahsettirecek olan genç sanatçı Berhan Arısoy 1979 Ankara doğumlu.Berhan Arısoy ilkokulu Ankara'da, ortaokulu İzmir'de, liseyi ve üniversiteyi de Ankara'da okumuştur. Ankara Tıp Fakültesini 2002 yılında bitirerek doktor olmuş; 5 yıllık ihtisas sonrasında 2008 senesinde fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı olmuştur. Mecburi hizmet nedeniyle gittiği Hatay-Antakya’da 5 yıl kalarak yöre müziğini inceleme fırsatı bulmuştur. Doktorluk görevine halen Gebze’de devam etmektedir.6 yaşındayken babasının aldığı küçük kırmızı bir orga olan merakıyla müzik hayatı başlayan Berhan Arısoy, 12 yaşında saz çalmaya başlamış, 15 yaşında ilk bestesini yapmıştır. 2006-2007 yıllarında Ankara Radyo Ekin'de ve Radyo Umut'da Radyo programcısı olarak “Yakamoz” adlı programı hazırlayıp sunmuştur.2007 yılından itibaren kendi ev stüdyosunda aranjeler yapmaya başlayan Berhan Arısoy,2010 yılında ilk solo albüm çalışması “Gurbette anne”, bu tarzın dinleyicileri arasında geniş kabul görmüş, albümün içinden özellikle “Gurbette anne”, Çocuklar gibi”, Sen bir aysın” parçaları diğerlerinden öne çıkmıştır.

Berhan Arısoy, 2013 yılında “Alır başımı giderim” adlı single çalışması ve yine 2013 yılında soprano Seza Kırgız' ın SESLER albümünde "Turnam gidersen Mardin'e " adlı türküye düet yapmıştır.Berhan Arısoy, bas bariton karakterindeki sesini, kendisinin doğasında da olan doğu batı etnik zenginliğinin doğal bir yansıması olarak doğu batı sazlarını ve makamlarını sentezleyerek bambaşka bir müzikal tınıyla çıkıyor karşımıza. Müzik tarihimizde yer etmiş bazı özgün isimleri çağrıştıran ama farklı bir yumuşaklık ve lezzeti olan ses rengiyle dinleyicileri tek seferde saran sıcacık eserler yaratıyor. İnsana dair ne varsa ama en çok da aşk,özlem,gurbet ve anne var şarkılarında. Günümüz pop soundundan uzak ama müzikalite olarak en az onların ayarında bir soundla çıkıyor karşımıza. Kendi özgün eserlerinin yanında halk müziği ve alaturka eserler de yer buluyor sanatçının eser spektrumunda. Dinleyenlerinin tanımlamasıyla farklı gırtlak nagmeleri ve ses rengi adeta bir meditasyon etkisi yaratıyor bünyelerinde…Asıl mesleği uzman doktorluk olan sanatçının hem insana dair gözlemleri hem de mesleki göçleri nedeniyle ülkemizin çeşitli bölgelerini gezmiş olmasının getirdiği kültürel zenginlik müziğine de yansımakta…

BERHAN ARISOY- İLHAM
Sanatçının 3 yıldır üzerinde çalıştığı ve titiz bir repertuar çalışması sonrası seçilmiş 10 eserden oluşan albümü Türküola müzik etiketiyle raflarda yerini almaya hazırlanıyor. Albüm tüm seçkin müzik marketlerde, benzin istasyonlarında ve  eş zamanlı olarak Sony müzik aracılığıyla başta itunes olmak üzere tüm dijital platformlarda da satışa sunulacak.

Asıl mesleği uzman doktorluk olan sanatçı, bu albümünde kendine ait bir esere de yer vermekte. Modern bir sound, güçlü aranjeler ve yer yer Türk müziği motiflerine de yer verilen şarkılarda sanatçının kendine özgü ses rengi ve gırtlak yapısı tek seferde fark edilmesini kolaylaştırıyor.
Albümün aranjörlüğünü Serdar Atalay üstlenmiş olup kayıtların büyük bölümü Ankara GONG stüdyolarında oluşturulmuş.

Albümde ayrıca Cavit Tebrizli ile düet Azeri bir ezgi ve bir anonim türkü çalışması da mevcut.

Albümün ilk hiti olmaya aday parça “sarhoş adayları”nın sözü müziği Fethi Perilioğlu’na ait olup ilk klip çalışması da bu esere çekildi.Klip için 1 haftalık bir çalışma ile Gebze ve Darıca’ daki farklı mekanlarda çekimleri yapılmış olup,klip Ekim ayı itibarı ile tüm müzik kanallarında yayınlanmaya başlanacaktır.

İçinde bir çok hit adayı bulunduran albüme kısa aralıklarla en az 5 klip çekilmesi planlanmaktadır.

Yine promosyon çalışmaları içinde yazılı basın,  ulusal televizyonlar, tüm müzik tv kanalları, ulusal ve yerel radyolara yapılacak pr çalışmaları da bulunmaktadır.

ALBÜMDE YER ALAN ESERLER:
1-Sarhoş Adayları
2-İlhama Geldi
3-Gülfidanımsın
4-Çocuklar Gibi
5-Annem
6-Leylican
7-Yalan Oldum
8-Turnam
9-En Kolayı Terketmek
10-Kiremitte Buz musun?

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!