HABERLER

Orhan Ölmez: 'Bestemi Okuyana Para Vereceğim Sandım'

Güncelleme: 28.08.2014 09:26

cover

Ünlü isimlere verdiği şarkılarıyla tanınan Orhan Ölmez’den samimi açıklamalar yaptı.

Orhan Ölmez, 'Beste yapmak çok önemli bir kabiliyet bence. İlk beste yaptığımda, karşılığında para verecekleri kadar önemli bir şey yaptığımın farkında değildim. Konservatuvar yıllarında bir müzik grubu kurmuştuk. Orada yaptığım besteler yıllar içerisinde olgunlaştı. Konservatuvar sürecinde notalar ve sözler yazdım. Yaptığım besteleri, önce yakın arkadaşlarıma dinlettim. Daha sonra bestelerimin İzmir'deki mekanlarda ilgi gördüğüne şahit oldum. Bu durum hoşuma gidiyordu ama utanıyordum. O dönem İstanbul piyasasında albüm yapan bazı arkadaşlar beni buldular. Profesyonel anlamda bir albümde kullanılmak üzere benim bestemi isteyip "Orhan Bey sizin şu parçanızı okumak istiyoruz, ne yapmamız lazım?" diye sordular.

İstanbul'da bu işi bilenlerle konuştum. Üstüne para vereceğimi zannediyordum. Bestemi aldıklarında para vereceklerini öğrendiğimde çok şaşırmıştım.

Ondan sonra Özcan Deniz'in okuduğu 'Dön Desem' patladı. Sahnelerde Reyhan Karaca, Özcan Deniz, Hüseyin Turan gibi sanatçılara eşlik ettim ve orkestralarda çalmaya başladım. 2003 yılında 'Su Misali' albümümü çıkardım.'

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Türkü Sanat Hayatının 20. Yılını Sahnede Kutladı!
  cover
  Zara ve Rubato İlk Kez Aynı Sahnede!
  cover
  Yeni Dünyanın Eskimeyen Değeri, Radyo Daima Yeni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!