HABERLER

Orhan Baba’dan Albüm Müjdesi!

Güncelleme: 24.02.2016 14:47

cover

Orhan Gencebay ile yeni albüm projesini konuşmak için biraraya geldik. Uzun zamandır albüm yapmadığını söyleyen Orhan Gencebay yeni  albüm hazırlıklarını anlattı.

Albüme hazırlanıyorum. Uzun zamandır albüm yapmıyorum. Notalarını bitirmek üzereyim. Stüdyoya gireceğim. Yepyeni şarkılar hazırlıyorum. Bunun içinde birçok duygular var. Canım Türkiyem adlı bestem var. Ülkemizi çok severiyoruz da arada bu duyguları yaşamak güzel. Birçok kişinin şarkıyı severek dinleyeceğine inanıyorum.

Telif yasası hakkında çalışmalarınız devam ediyor. Yeni kararlar hazırlanıyor mu?

Telif hakkı sanatçının emeğinin ve yeteğinin haklarının maddi ve manevi olarak sektörümüze dönmesidir. Şu anda dönmüyor. Dönmeyince üretim olmuyor. Üretim olmayınca hayat biter.

Telif hakları ile yoğun bir çalışma var.Kültürümüzün sanatımızın korunması lazım. Sektörümüzün dirilmesi daha iyi olması için, şarkılarımızın türkülerimizin ezgilerimizin  çok daha korunması gelişmesi için şiddetle harekete ihtiyaçımız vardı. Uzak olmayn bir zamanda hep beraber bu sorunları aşacağız. Müzik ve sanat alanında çok daha iyi yerlere varacağımızm ilklerimizi yazacağız.

Uzun yıllar önce yaptığı şarkılarının birçok genç tarafından biliniyor. Sizin şarkılarınızla evlenme teklifleri oluyor bu nasıl bir duygu neler hissediyorsunuz?

Bana ne mutlu onların yaşamına eşlik edebiliyorsam onların mutlu günlerinde bulunuabiliyorsam  harika bir duygu. Onların dertlerine ortak olup onları deşarj edebiliyorsam harika bir şey..

Bora BAĞCIBAŞI
KRAL GRUBU MUHABİRİ

 

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!