HABERLER

Ömür Gedik Russle Crowe'un Sevdiği Türküyü Coverladı!

Güncelleme: 29.12.2014 17:36

cover

Ömür Gedik, Russell Crowe'un “Son Umut” (The Water Diviner) filminde yer verdiği “Hey Onbeşli” türküsünü Balkan-Rock tarzında modern bir versiyonla coverladı.

Ömür Gedik, geçtiğimiz hafta vizyona giren “Son Umut” filminde Cem Yılmaz'ın seslendirdiği “Hey Onbeşli” türküsünü yorumladı. Çanakkale Savaşı yüzünden sonsuza kadar ayrılmak zorunda kalan iki aşığın hikayesini anlatan türkü için Russell Crowe, “ilk duyduğumda büyülendim” yorumunda bulunmuştu.

Filmi basın gösteriminde, vizyona girmesinden 1 ay önce izlediğini ve çok beğendiğini söyleyen Ömür Gedik ise "Son Umut'un en çarpıcı sahnelerinden biri Cem Yılmaz'ın Hey Onbeşli’yi söylediği sahneydi. Russell Crowe'un da ‘çok etkilendim’ dediği bu türkü, filmle birlikte tüm dünyada dinlenecek ve konuşulacak. Biz de modern bir versiyonla yeniden seslendirmenin doğru olacağını düşündük" dedi.

Doğulu stüdyolarında kaydedilen, aranjesini Emirhan Cengiz'in yaptığı şarkının vokallerinde Ömür Gedik'e Cihan Okan eşlik etti. DMC etiketiyle piyasaya çıkan şarkının klibi bu hafta sonu müzik kanallarında olacak.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Türkü Sanat Hayatının 20. Yılını Sahnede Kutladı!
  cover
  Zara ve Rubato İlk Kez Aynı Sahnede!
  cover
  Yeni Dünyanın Eskimeyen Değeri, Radyo Daima Yeni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!