HABERLER

Olay Film Gösterime Girdi!

Güncelleme: 26.12.2014 09:35

cover

ABD ile Kuzey Kore arasında gerilime neden olan Sony'nin "Interview" (Röportaj) filmi, Noel gününde ABD'de bazı sinemalarda gösterime girdi.

İnternet üzerinden önceki gün sinemaseverlerle buluşan  Sony  Entertainment firmasının, Kuzey  Kore lideri  Kim Jong Un'a suikast girişimi  kurgusuna yer veren Röportaj filmi,  ABD'de Noel gününde bu kez bazı sinemalarda  gösterilmeye başlandı.

ABD genelinde bağımsız idare edilen yaklaşık 300 sinemada gösterilen  filme vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.  Los Angeles ve başkent  Washington gibi  bazı kentlerde filmin hafta sonu biletleri şimdiden tükendi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Washington'daki West End  Cinema'nın direktörü Josh Levin, "Filmin gösterime gireceğini duyurduktan sadece  iki saat sonra tüm biletler satıldı. 5 yıldır bu sinemayı işletiyorum ama böyle  bir şeyle ilk defa karşılaştım" diye konuştu.

Sony'nin siber saldırıya uğramasının ardından birçok tartışmayı da  beraberinde getiren filmi izleyenler ise "Röportaj"ın "başyapıt" olarak  değerlendirilemeyeceğini ifade etti. İzleyiciler, filmin etrafındaki siyasi  tartışmaların büyük bir ilgi uyandırdığını düşünüyor. Filmi "milliyetçi"  bulduğunu söyleyen Kaite Fisher, "Çok iyi bir film olduğunu düşünmüyorum ama  hafta boyunca süren tartışmaların ardından sinemada izlemeye güdülenmiştim" dedi.

Öte yandan, bazı izleyiciler ise filmlerin verdiği mesajları umursamak  gerektiğine dikkati çekti. Christopher Blakeslee, "Eğer bir  Kuzey Kore veya diğer  ülkeler bir film yaparlar ve filmde ABD başkanını öldürürlerse, buna  Amerikan  halkının nasıl tepki vereceğini merak ediyorum. Sinemalar mesajlar verir ve  verdiğimiz mesajların diğer insanlarda neler uyandıracağını umursamalıyız"  yorumunda bulundu.

  Sony Pictures, Google Play,  YouTube Movies,  Microsoft Xbox  Video ve  Sony'e ait ayrı bir internet sitesi üzerinden filmi önceki gün sinemaseverlerin  belirli bir ücret karşılığında ilgisine sunmuştu.

Sony, 44 milyon dolara mal olan Röportaj filmini  Kuzey Amerika'da 2  binden fazla sinemada göstermeyi planlıyordu.

Geçen hafta ABD'de ve  Kanada'daki sinemaların yüzde 80'i tehditler  yüzünden filmi göstermeyeceğini bildirmesinin ardından Sony önce 17 Aralık'ta  filmin prömiyerini iptal etmiş, ardından da 25 Aralık Noel gününde filmin vizyona  girme planının da iptal edileceğini açıklamıştı.

İptalin hemen ardından ABD Soruşturma Bürosu (FBI), filmin vizyona  girmesine engel olan tehditlerle ilgili eylemlerden, Kuzey Kore hükümetinin  sorumluluğunun bulunduğunu bildirmişti.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!
  cover
  Bülent Ersoy Yurtdışı Turnesine Çıkıyor!
  cover
  Bedia Akartürk Hastaneye Kaldırıldı!