HABERLER

Nur Yoldaş'tan Yıllar Sonra Yeni Şarkı!

Güncelleme: 07.07.2014 12:51

cover

Popüler müziğimizin güçlü isimlerinden Nur Yoldaş, yıllar sonra yepyeni bir şarkı ile hayranlarına merhaba diyor...

Popüler müziğin aykırı isimlerinden Nur Yoldaş, yıllar sonra yepyeni bir şarkı ile dönüyor aramıza.

1992 yılında yayınladığı "Dönüş" albümünden beri stüdyoya girmeyen, yeni bir kayıt yayınlamayan sanatçı, oğlu Devrim Yoldaş ile çalışmaya başladı ve bu işbirliğinin ilk ürünü de "Bir Gamlı Hazan" oldu.

80'lerin başında (Attila İlhan'ın bir şiiri olan ve müzik dünyamızın dev isimlerinden Ergüder Yoldaş tarafından bestelenen) Sultan-ı Yegah ile bütün memleketi kasıp kavuran Yoldaş, ardından da aynı isimli albümü çıkarmış ve bu albüm, eleştirmenler tarafından popüler müziğimizin en iyi albümlerinden biri olarak kabul görmüştü.

Ergüder Yoldaş'ın bayrağı Devrim Yoldaş'ın ellerinde şimdi.
O da tıpkı babası gibi, varolan form ya da şekillere aldırmadan, tamamıyla özgün bir şarkı yarattı ve bu şarkıyı gelmiş geçmiş en güzel, en güçlü seslerimizden Nur Yoldaş?a söyletti. Sonuç, her türden beklentinin ötesinde. Farklı ve mükemmel.

"Bir Gamlı Hazan" bir başlangıç. Anne ve oğulun birlikte çalışmaları sürüyor. Şarkılar tamamlandıkça tek tek single olarak yayınlanacak. İşin sonunda da albüm gelecek elbette.

Bu ortak çalışma için şunları söylüyor Nur Yoldaş: "Devrim kompozitör olduğu için anlaşmamız çok kolay oldu. Ergüder Yoldaş'tan alıştığım dil ile konuştuğu ve yazdığı için de üretimimiz sağlıklı oluyor. Halkımızın kalbinde, ifade edemediği bazı sözler birikmiştir belki son yıllarda, belki biz dil oluruz onların gönüllerine, dedik."

Şarkının klibi de, son derece küçük bir bütçe ile ve Garo Vram Babayan tarafından çekildi. Büyük bütçelerin müziğe hiçbir şey katmadığını ve tamamıyla israf olduğunu düşünen Nur ve Devrim Yoldaş, genç kuşağın görüntü/video tutkusunu ihmal etmemek için küçük bir bütçe ile farklı bir klip çekti.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Koray Avcı’dan Müzik Şöleni!
  cover
  Türkü Sanat Hayatının 20. Yılını Sahnede Kutladı!
  cover
  Zara ve Rubato İlk Kez Aynı Sahnede!
  cover
  Yeni Dünyanın Eskimeyen Değeri, Radyo Daima Yeni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!