HABERLER

"Nefse Ağıt" ile İlahiye Farklı Bir Boyut!

Güncelleme: 09.07.2014 15:12

cover

İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü mezunu olan Hadi, 'Nefse Ağıt' adlı ilk albümü ile tasavvuf müziği ve ilahiye farklı bir soluk getirdi...

İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü mezunu olan; müzik dünyasının değişik alanlarında yönetmen ve vokal olarak 13 yıldır çalışmalarını sürdüren Hadi, "Nefse Ağıt" adlı ilk albümü ile tasavvuf müziği ve ilahiye farklı bir soluk getirdi.

Manevi duyguları aktarmaya yönelik, bu güne kadar yapılanların aksine özel bir tarz ile yorumlanan; Türk, Arap ve Batı motiflerinin yer aldığı sentez bir çalışma. İç alemini müzikal alt yapısı ile buluşturan sanatçının yönetmenliğini de üstlendiği albümde, sözü ve müziği kendisine ait 7 eser bulunuyor.

Nevzad Atlığ, Alaaddin Yavaşça, Selahattin İçli gibi ülkemizin değerli hocalarından derler alan, Emel Sayın ve Hülya Avşar başta olmak üzere bir çok ünlü isime de vokallik yapmış olan Hadi; albümünün bir tarzı olmadığını, bunları dinleyenlerin kararına havale ettiğini belirtiyor.

Hadi'nin "hiçin kaleminden, emanet nefesinden" diye nitelendirdiği, Yüce Allah'a ve alemlere rehber efendimize duyduğu sevgiyi ve nefse yakarışı ifade ettiği, "Nefse Ağıt" albümü DNK Müzik ve DMC etiketleri ile tüm müzik marketlerdeki yerini aldı.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!