HABERLER

Müzik Nilüfer Festivalin'den Yükselecek!

Güncelleme: 21.08.2015 14:06

cover

“Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel!” sloganıyla Bursa’da bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanan Nilüfer Belediyesi,Balat Ormanı’nda uluslararası standartlarda Müzik Festivali düzenliyor. 5-6 Eylül tarihlerindeki festivale katılanlar kamp kurup müziğin başarılı isimlerini dinleyerek bol eğlenceli anlara imza atacak.

Nilüfer Belediyesi, Bursa’da yine bir ilke imza atarak kenti, 5-6 Eylül tarihlerinde Müzik Festivali ile buluşturuyor. Binlerce kişinin katılacağı Festival’de yerli ve yabancı,çok sayıda sanatçı konser verecek.

Bursa’da bugüne kadar yapılmayanı yapacak olan Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Müzik Festivali ile hem halkı müziğe doyuracak hem de  Tohum Kütüphanesi oluşturulmasına katkıda bulunacak.Katılımcıları bol eğlenceli anlar vaad eden Nilüfer Müzik Festivali’nin tanıtımı Balat Ormanı’nda düzenlenen basın toplantısında yapıldı.
Geniş katılımla gerçekleşen basın toplantısında Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, festival hakkında bilgi vermeden önce Türkiye’yi acıya boğan terör olaylarına değindi.

Korkmak Bize Yakışmaz

Türkiye’nin çok gergin günlerden geçtiğine dikkat çeken Başkan Bozbey, “Gün geçmiyor ki acı yüreğimizi dağlamasın, gün geçmiyor ki ateş bağrımızı yakmasın. Teröre kurban ettiğimiz, şehit verdiğimiz evlatlarımız için içimiz acıyor. Ama biz, inadına barış diyen, inadına demokrasi ve inadına özgürlük diyen bir anlayışa sahibiz. Teröre istediğini vermeyecek,kendimizi yaşamdan geri çekmeyeceğiz.Sokaklarda, dışarıda bir yaşam var.Ve bu yaşam olağan akışında devam etmeli.Korkmak, sinmek bize yakışmaz.Bize en çok yakışan barışı, barışa olan özlemimizi “sokaklara özgürlük” diyerek gerçekleştirdiğimiz etkinliklerimizden biri olan Nilüfer Müzik Festivali’nde bir kez daha dile getireceğiz.” diye konuştu.

Bol Müzik Bol Eğlence

Başkan Mustafa Bozbey, 5-6 Eylül tarihlerinde Balat Ormanı’nda düzenlenecek Nilüfer Müzik Festivali’nin katılımcıları, hayatın tek düzeliğinden çekip müzikle eğlencenin doruğuna çıkaracağını söyledi.Başkan Bozbey,“Katılımcılar alternatif müziklerle farklılıklar yaşayacak, yeni arkadaşlıklar edinecek,sosyalleşecek,kaliteli müziğin ritmiyle kendinden geçerken kendini bulacak,kendini genç hissedecek.” diye konuştu.

Bilet Yerine Bağış

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, dünyanın  gittikçe kirlendiği, çevre sorunlarının herkesi adeta  çember altına aldığı bu günlerde, Müzik Festivali’ne  anlamlı bir misyon da yüklediklerini belirtti. Bozbey bu misyonu şöyle açıkladı: “Türkiye’de pek çok ilke imza atacak olan festivalin ilklerinden birisi, gelirinin tamamının Ekolojik Yaşam  Derneği’nin  (EKODER) Tohum Kütüphanesi Projesi’ne aktarılacak olması. Dünyaya dair kaygılarımızı bizlerle paylaştığını düşündüğümüz katılımcılar, festivalimize 'www.nilufermuzikfestivali.com' internet sitesi üzerinden yapacakları bağışla katılabilecekler.Festivale katılanlar, dünya için yaşamsal ve ertelenemez bir kaygı kaynağı olan ekolojik gelecek için bir adım atmış olacaklar.”Nilüfer Müzik Festivali"nin ilk bağışını da yapan Başkan Bozbey, temsili biletini de Nilüfer Belediyesi Kültür ve  Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç’tan aldı.

Ünlü İsimler Sahne Alacak

Nilüfer Müzik Festivali’nde, yerli ve yabancı  bir çok sanatçının  sahne alacağını söyleyen Başkan Bozbey,“MFÖ, Şebnem Ferah, Riff Cohen, Dubioza Kollektiv, Oi Va Voi, Aydilge, Yasemin Mori gibi isimlerin de arasında yer aldığı müziğin ‘en iyileri’ Nilüfer Müzik Festivali’nde bir araya gelecek.” dedi. Bozbey,  5-6 Eylül tarihlerinde düzenlenecek  ve iki gün sürecek olan Festival için alana girişlerin  4 Eylül’de başlayacağını ve isteyenlerin hazırlanan kamp alanında çadır kurup konaklayabileceğini kaydetti.

60 Bin Katılım

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Nilüfer Müzik Festivali’ne 60 bin kişinin katılımını beklediklerini söyledi. Bozbey,Türkiye’de düzenlenen festivallerde şimdiye kadar kullanılan en büyük sahnenin  Nilüfer Müzik Festivali’nde kurulacağına da vurgu yaparak “ Katılanlar hem kaliteli müzik dinleyecek hem de bol geyikli, renkli, capcanlı anlar yaşayacak.” dedi.

Bozbey, festival alanında, iki ayrı sahnenin yanı sıra oyun alanı ve gıda stantlarının da yer alacağını, gıda stantlarında fastfood yerine yine Türkiye’de ilk kez yöresel kadın derneklerinin hazırladığı geleneksel tatların ağırlıklı olarak bulunacağını da kaydetti.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey,  “Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel!” diyerek herkesi Nilüfer Müzik Festivali’ne davet etti.

Geyik Neyi Temsil Ediyor?

Başkan Mustafa Bozbey, Nilüfer Müzik Festivali’nin maskotu olan geyiğin neyi kastettiğini  merak edenler için de  şöyle  açıkladı:  “Kasvetli gözlüklerimizi çıkarıp  dünyanın kirine, savaşa biraz daha sakin kafayla adeta uzaktan bakar gibi bakmak. Olumlu hislerimizi ve iyi niyetlerimizi büyük bir enerji halinde gökyüzüne dağıtmak istiyoruz. Geyik doğanın saflığını, temizliğini, üretkenliğini ve masumiyetini temsil ediyor. Biz de bu maskota, dünyamıza işte buradan bakmanın da mümkün olabileceği misyonunu yüklüyoruz. Ama geyiğe asıl anlamını katılımcılar yükleyecek. Onlar görmek istedikleri, tanımladıkları geyiğe yükledikleri tüm anlamları festival alanında paylaşacak. “

Ücretsiz Ulaşım

Nilüfer Müzik Festivali için Balat Ormanı’nda hazırlıklar devam ediyor.Katılımcıların iki gün boyunca müzik eşliğinde eğlenceli anlar yaşaması için önlemler alan Nilüfer Belediyesi, ulaşım konusunda da hizmet verecek. Kent merkezinden ve şehir dışından gelecekler için farklı noktalardan servis sağlanacak. Mudanya yolundan gelenler için Bursaray Emek İstasyonu,Ankara yolu ve İzmir Yolu’ndan gelecekler için Bursaray Nilüfer İstasyonu'ndan belli aralıklarla servis yapılacak. Ayrıca Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali, BUDO ve İDO ile Bursa’ya gelenlerin de Balat Ormanı’na ulaşmaları için belli saatlerde servisler düzenlenecek. Servislerden yararlanmak isteyenler 'www.nilufermuzikfestivali.com' adresinden bilgi alabilecek.

Nilüfer Müzik Festivali’ne kendi araçları ile gelenler  için de Mudanya Yolu’nda bulunan  Nilüfer Belediyesi Anadolu Arastası otopark olarak hizmet verecek. Kendi araçları ile gelenler burada araçlarını park edip yine servisle festival alanına gidebilecek.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  35 Yıldır Aşk'la!
  cover
  Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri Sahiplerini Buldu
  cover
  Nuray Hafiftaş Ölüm Yıldönümünde Anılıyor!
  cover
  Buse Varol, Alişan Çiftinin Bebekleri Dünya'ya Geldi!
  cover
  Doğu'nun Hikâyesi Müzikseverlerle Buluştu!