HABERLER

Müslüm Baba'nın Hayatı Film Oluyor...

Güncelleme: 15.06.2016 11:52

cover

Müslüm Baba'nın Hayatı Film Oluyor...

2013 yılında hayata veda eden  Müslüm Gürses'in hayatı film oluyor...

Hafızalara kazınan şarkıların mimarı Müslüm Gürses, hayatını konu alan filmle yaşayacak. Müslüm Gürses’in hayat arkadaşı Muhterem Nur, “Film yapmak istiyorum. Onun ne kadar ”özel” bir adam olduğunu ben sağken, anlatmamız lazım. Yarın bir gün ben de bu dünyadan göçüp gideceğim. Gelecek nesillere Merhum Müslüm Gürses'den bir hatıra bırakmak istiyorum. Bu filmle Müslüm Gürses'i gelecek nesiller de tanıma fırsatı bulacak." şeklinde konuşurken, büyük katkılar sağladığı senaryonun son halini aldığını açıkladı.


Mine Şengöz önderliğinde hayata geçirilecek olan filmin senaryosunu yazar Hakan Günday üstleniyor. “Kinyas ve Kayra”, “Az”, “Daha” gibi birçok romana imza atan Günday’ın, iki kısa filmin senaryosunda da imzası bulunuyor.


2012 yılından beri edebiyatçılar, sosyologlar ve psikloglarla birlikte film için çalıştıklarını ve Müslüm Gürses hayattayken projeye onay verdiğini dile getiren Mine Şengöz, her şey yolunda giderse filmin çekimlerine Şubat ya da en geç Mart ayında, sanatçının ölüm yıldönümünde başlanacağını ifade etti.
 

 

 

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!