HABERLER

Murat Dalkılıç : "Topçu Olamadım Popçu Oldum"

Güncelleme: 02.02.2015 10:37

cover

Murat Dalkılıç: “Benim için başarı yarım olamaz. 7 yıl basketbol oynadım ama sonra üst düzey bir oyuncu olamayacağımı hissedince hayatım müzik oldu”

Onunla her karşılaştığımda “Zirvedeki bir popstar nasıl bu derece egosuz olabilir?” diye düşünürüm. Tanıdığım en mütevazı, sıcakkanlı ve pozitif enerjili adamlardan biri Murat Dalkılıç... Ayrıca o kadar zeki ve esprili ki röportaj boyunca kahkahalarımız havada uçuştu! Müzik kadar basketbolun da büyük yeri var hayatında, basketbol aşkı ve bilgisi inanılmaz boyutlarda...

Yepyeni klibi ‘Yani’nin heyecanını yaşayan yakışıklı ve dünya tatlısı popstarımız tüm içtenliğiyle karşınızda!..

Eski bir basketbolcu olarak All - Star 2015’te hem sahneye çıktın, hem jüri üyeliği yaptın. Nasıl geçti?

10-17 yaşlarım arasında basketbol oynadım, sonra fiziki şartlardan dolayı (Boyunu kastederek gülüyor) bıraktım. Benim için başarı yarım olamaz, üst düzey bir oyuncu olamayacağımı hissedince devam etmedim ve hayatım tamamen müzik oldu. Basketbol camiasındaki yöneticilerimle “Beni topçu yapamadınız, popçu oldum” diye şakalaşırım hep... All - Star’a basketbolcu olarak çıkamadım ama     şarkıcı olarak çıktım.
Hayatımdaki en büyük iki şeyi bir araya getirdim o gece, benim için çok anlamlıydı. Türkiye Basketbol Ligi şu an Avrupa’nın en iyisi, gurur duyuyorum ve elimden gelen desteği veriyorum.

Yeni klibin ‘Yani’ ekranda dönmeye başladı. ‘Daha Derine’ albümüne başka klip gelecek mi?

Şarkıların hepsine klip çekmeye çalışıyorum, her birinin ayrı yeri var bende, büyük emekle hazırladığım albümlerimi boşa harcamak istemiyorum. ‘Yani’nin klibinde orkestram da oynadı; üç ay koreografi çalıştık ve hepimiz dans ettik. Çok tatlı bir klip oldu. Yönetmeni Gülşen Aybaba yakın arkadaşım; dilimden iyi anlıyor, nazımı çekiyor, onunla çok rahat çalışıyorum.

“Müziğe ara verip oyunculuğa yoğunlaşacağım” demişsin. Şaka herhalde!

Müziğe ara vermeyeceğim ama bir süre albüm düşünmüyorum. Şu anda sistem değişiyor, yeni sistem oturunca albüm satışları eski seyrine gelecek.

‘Starlık bana uzak!’

‘Mazlum Kuzey’de ilk kez beyazperdede kendini izledin, neler hissettin?

Oyunculuk mezunuyum, sinema - tv master’ım bitmek üzere. Kendimi izlerken gerildim; eksikler buldum, bunları tamamlamalıyım. Eğitimini almış olsam da fazla pratik yapmadığım için şu anda iyi bir oyuncu değilim ama olurum! Böyle de net! (Gülüyor)

Seni film yönetmeni olarak görecek miyiz ileride?

Yıllardır senaryo     üretiyorum, “Budur”     dediğim anda hemen     film çekeceğim.

Gülşen şarkıları sana çok yakışıyor, onunla ilgili ne söylersin?

Gülşen şarkıları özel olarak benim için yapıyor ve o bana yakıştırıyor. Allah ona acayip bir lütuf vermiş, inanılmaz bir müzik zevki ve aurası var. Aramızda bir bağ da oluştu zamanla, beni çok iyi tanıyor. İyi ki Gülşen gibi bir şansa sahibim.

Türkiye’nin en gözde popstarlarından biriyken nasıl bu kadar egosuz olup, hiç havaya girmiyorsun?!

Bunu bana çok kişi soruyor. Mesleğimi     manavdan, kasaptan, muhasebeciden farklı görmüyorum. Havaya girilecek bir durum yok, starlık kelimesi bana uzak! İyi ve eğlenceli müzik yaptığıma inanıyorum, sahnede o atmosferin havasına     giriyorum o kadar...

Milyonlarca kadın hayranı olan bir sanatçının ilişkilerini göz önünde yaşaması doğru mu? Kıskanan, üzülen hayranlarını hiç mi düşünmüyorsun?

Haklı olabilirsin ama sonuçta biz de insanız, bizi de anlamak lazım! Eve kapanmaktan daralıyorsun ve uzun ilişkin olunca bir süre sonra ortaya çıkmak zorunda kalıyorsun. Zaten ilişkim olmasa da, hiç tanımadığım insanlarla bile aşk haberim çıkıyor!

Devamlı didiklenen, haber olan ilişkiler çabuk mu yıpranıyor sence?

Ben nazara inanırım, sürekli göz önündeysen bir sürü kişinin enerjisi de ilişkinin üzerinde oluyor. Milyonlarca insan aynı anda seni izliyor ve ilişkini zikretmiş oluyor. O enerjinin etkilediğini düşünüyorum.

‘Bunalıma vaktim yok’ 

“Dalkılıç ayrılınca bunalıma girdi” diye haberler çıkıyor. Bunalımda mısın?

Hayır, bunalıma girecek vaktim yok, devamlı çalışmak zorundayım. Çıkan haberlere ise yapacak         bir şey yok.

Bir kadın seni etkilemek için ne yapmalı?

Hiç bilmiyorum. Bir bakarsın cıvıl cıvıl birinden, bir bakarsın astığım astık kestiğim kestik birinden hoşlanırsın... Ama şeytan tüyü olmalı...

Kemal Doğulu’ya göre Türkiye’nin en tarz üç erkeğinden birisin. Giydiklerine sen mi karar veriyorsun?

Benan Bal’la çalışıyorum, hazırladığı her şeyi çok beğeniyorum. Kliplerde styling için İlkyaz Özel’le çalışıyoruz. Tarzım güzel bulunuyorsa ki bunu Kemal Doğulu söylüyorsa mutlu oluyorum tabii. Günlük hayatta rahat olmayı seviyorum, içimden geldiği gibi giyiniyorum.

Spor ve diyete     devam mı?

Kışın diyet yapmıyorum. Yıllardır bir uzakdoğu dövüş sporu olan ‘Wing Chun’ yapıyorum ve dans     ediyorum.

Yani gerekirse fena döversin öyle mi?

Öyle söylemeyelim! Bende dövüş artık silah gibi olduğu için suça girer! (Gülüyor)

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Türkü Sanat Hayatının 20. Yılını Sahnede Kutladı!
  cover
  Zara ve Rubato İlk Kez Aynı Sahnede!
  cover
  Yeni Dünyanın Eskimeyen Değeri, Radyo Daima Yeni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!