HABERLER

Muhteşem Yüzyıl İsrail'i Karıştırdı!

Güncelleme: 30.12.2014 15:33

cover

İzleyiciler telefon yağmuruna tuttu.

Rusça yayın yapan Channel 9 kanalı, bir yıldır diziyi Rusça dublaj ve İbranice alt yazıyla yayınlıyordu. Ancak Muhteşem Yüzyıl’ın yayınına şubat ayına kadar ara verildi.

Dizi sadece Channel 9’un hitap ettiği, Rusya’dan göçen İsrailliler arasında değil İbranice konuşan İsrailliler arasında da bağımlılık yarattı. Hatta Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz ve milletvekili Meir Şitrit gibi isimlerin bile diziyi hiç kaçırmadıkları söyleniyor.

Hürriyet'te yer alan habere göre; söz konusu televizyon kanalının CEO’su Victoria Gordin, teknik nedenlerden ötürü diziye ara vermek durumunda kaldıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Bu arada başka bir diziyi yayına koyduk, Muhteşem Yüzyıl ise şubat ayında ekranlara geri dönecek. Ancak izleyiciler bizi delirtiyor. Bize, Komünikasyon Bakanlığı, Kablo ve Uydu Yayını Konseyi’ne yüzlerce telefon geliyor. Sekreterim bütün gün telefonlara yanıt vermek zorunda kalıyor. Dün birileri İsrail Havalimanları Dairesi’nin CEO’su adına arayarak diziyi sordu. Tam bir çılgınlık.”

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Despina Vandi ile Kapanış!
  cover
  Serkan Çağrı, Buika'ya Eşlik Etti!
  cover
  Özcan Deniz'in Yeğen Sevinci!
  cover
  Karadeniz'in Genç İsimlerine Ustalardan Destek!
  cover
  Cem Karaca Klarnet Festivali'nde Anıldı!