HABERLER

Mor ve Ötesi İle Şebnem Ferah Darüşşafaka İçin Sahne Aldı!

Güncelleme: 10.12.2014 14:21

cover

1863 yılından bu yana “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuyla babası veya annesi hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz, yetenekli öğrencileri ortaokul 1. sınıftan liseden mezun oluncaya kadar tam burslu, yatılı, kolej eğitimiyle geleceğe hazırlayan Darüşşafaka'nın yararına mor ve ötesi ile Şebnem Ferah, 6 Aralık Cumartesi günü sahne aldı.

Darüşşafaka’ya katkı sağlamak isteyen hayırsever birey ve kurumların destek olduğu konser binlerce müzikseverin katılımıyla gerçekleşti.

Gecede müzikseverlere seslenen Darüşşafaka Cemiyeti Yönetimi Kurulu Başkan Vekili Fırat Tekin, ilk kez İzmir'de gençlere yönelik bir konser düzenlemekten ötürü büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Fırat Tekin, müzikleriyle Darüşşafaka'nın eğitimde fırsat eşitliği misyonuna güç katan mor ve ötesi ile Şebnem Ferah'a birer teşekkür plaketi takdim etti.

Her çocuğun kaliteli bir eğitimi hak ettiğine inananları buluşturan konserin tüm geliri, Türkiye’nin dört bir köşesinden sınavla seçilen ve Darüşşafaka’da okuyan 1.000’e yakın öğrencinin eğitim, beslenme, giyim, barınma, sağlık gibi giderlerinin karşılanmasında kullanılacak.

Ege’nin incisi İzmir’de büyümeyi ve ikinci okulunu açmayı hedefleyen Darüşşafaka Cemiyeti,  2008’den bu yana İzmir Urla’daki rezidansında ileri yaştaki bağışçılarına sağlıklı, güvenli ve konforlu bir yaşam sunarak ileri yaş bakımında da hizmet veriyor. 

Rock müziğin sevilen iki ismini Darüşşafakalı öğrenciler için İzmir'de bir araya getiren konser, aynı zamanda Darüşşafaka'nın İzmir'de gerçekleştirdiği ilk bağış konseri oldu.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!