HABERLER

Kürkünü Çıkar Vicdanını Giy!

Güncelleme: 04.02.2015 11:38

cover

ÜNLÜ SANATÇILARDAN “KÜRKÜNÜ ÇIKAR,VİCDANINI GİY” ÇAĞRISI

Geçtiğimiz sene “Yunuslara Özgürlük” kampanyasına verdiği destekle büyük yankı uyandıran ve en son 4 Ekim Hayvan Hakları Günü’nde Türkiye çapında 15 barınağa toplam 5 ton mama dağıtımı yapan BGKO (Bana Göz Kulak Ol) Derneği sanatçıları, yeni bir farkındalık kampanyası başlatıyor.

Özge Özder, Aslı Tandoğan ve Ayça Varlıer öncülüğünde kurulan BGKO’nun yeni hedefi, sadece kürkleri uğruna korkunç yöntemlerle katledilen milyonlarca hayvanın sesi olmak ve kürk endüstrisinin ardındaki korkunç gerçekleri kamuoyuna duyurmak.

Alican Yücesoy, Ayça Varlıer, Bennu Yıldırımlar, Kenan Ece, Levent Üzümcü, Mert Fırat, Özge Özder, Özgün, Özgür Çevik, Serkan Altunorak ve Şebnem Bozoklu gibi birçok ünlü sanatçının yer aldığı kampanya, 3 Şubat 2015 tarihinde yayınlanacak olan bir farkındalık filmi ile başlayacak ve gönüllü birçok sanatçıyı bünyesine katarak fotoğraf sergileri, kürk ile ilgili röportajlar ve etkinlikler ile adım adım büyüyerek devam edecek.

“Kürkünü Çıkar, Vicdanını Giy” mesajıyla yola çıkan sanatçıların başlattığı kampanya,3 Şubat Salı günü itibarıyla Bana Göz Kulak Ol Derneği’nin ve kampanyada yer alan tüm sanatçıların sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.

Kampanyaya ait tüm film ve röportajların çekimini PToT Film üstleniyor. Türkiye’den Yunuslara Özgürlük Platformu ve Yeryüzüne Özgürlük Derneği kampanyaya bilfiil destek olurken, yurt dışından da dünya çapında kürk karşıtı ve hayvan haklarıyla ilgili başarılı eylem ve kampanyalarıyla tanınan Humane Society International, International Anti-Fur Coalition, Anti Fur Society, Networkfor Animal Freedom ve PETA gibi birçok önemli sivil toplum kuruluşu destek veriyor.

İlgili Foto ve Video Galeriler

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Türkü Sanat Hayatının 20. Yılını Sahnede Kutladı!
  cover
  Zara ve Rubato İlk Kez Aynı Sahnede!
  cover
  Yeni Dünyanın Eskimeyen Değeri, Radyo Daima Yeni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!