HABERLER

Kibariye: 'Jennifer Lopez'in Hastasıyım!'

Güncelleme: 06.10.2014 08:14

cover

Kibariye, ikinci kez anne olmak istediğini söyledi: "Masada kalsam bile bebek sahibi olacağım. 60 yaşında da olsam çocuk istiyorum; tıp ilerledi. Çocuk için ağlıyorum"

Sabah'tan Özlem Avcı'nın röportajı..

Bayramlarımınız kutlu olsun. Bayramı nasıl geçiriyorsunuz?
Kurban Bayramı, bütün Müslüman âlemine sağlık, huzur, mutluluk getirsin. Her bayram olduğu gibi bu bayram da çalışıyorum. Ayrıca büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. Küslük çok kötü bir şey, kimse küs kalmasın.

Sizin küs olduğunuz biri var mı?
Hayır, hiç kimse yok. Bana küsseler bile, ben kimseye küs kalamam. Dil, yılanı deliğinden çıkarır; hayatta kötü insan yoktur bence.

OKUSAYDIM AVUKAT OLURDUM

İlkokulu bile sonradan bitirmenize rağmen hayatın şifresini çözmüş gibisiniz...
Hayatı güzel okudum; zaten önemli olan da hayat okulu. Keşke okuyabilseydim, çocuklarımız okusun...

Bu zekanızla bir de okusaydınız neler yapardınız, değil mi?
Keşke... Okusaydım avukat olurdum herhalde. Bende çok çene var ama çenem rahatsız etmez, güzel konuşurum. Ben maddi nedenlerden dolayı okuyamadım. Ancak hayat okulunda okumaktan dolayı mutluyum; hayat okulundan mezun olmak herkese mahsus değildir. Hayatı doğal yaşamak gerekiyor. Ayrıca dürüstlük; parayla satın alınamaz ve okumakla kazanılamaz.

Bitmek bilmeyen bir enerjiniz var. Bu enerjiyi nereden buluyorsunuz?
Allah'ın gönderdiği bir enerji; ben enerji üretemem. Herkes bana "Gerçek Kibariye misin?" diye soruyor. Ben buyum; beni bu halimle ister sevsinler, ister sevmesinler. Ben her zaman "Allah sevsin" diyorum.

40'ıncı sanat yılınızı kutluyorsunuz. Bir okul projeniz var, anlatır mısınız?
Sanat hayatında 40'ıncı yıl, çok özel bir yıl. Bir müzik okulu açacağım inşallah. Bu nedenle bir gece düzenleyeceğiz. Milli Eğitim Bakanlığı da bize yardımcı olacak.

KIZIMIN TURŞUSUNU KURMAYACAĞIM

Kızınız Birgül'e çok düşkünsünüz. Onu evlendirirken, iç güveysi alırsınız herhalde...
Allah, 30 yıl sonra kızımı bana verdi. Çok şükür eli ayağı düzgün, güzel bir kız. Herkes bu dünyada sevdi, evlendi; kızımın turşusunu kurmayacağım. Tabii ki Birgül de evlenecek ama iç güveysi almayı düşünmüyoruz. Kızımı evlendireceğim diye üzülmüyorum, mutlu olsun isterim. Allah, herkesin evladına hayırlı kısmetler versin. Birgül, evlendiğinde ister kayınvalidesinin yanında oturur, ister ayrı bir evde oturur. Ancak hiçbir evlilik dört dörtlük değil. Her evde kavga gürültü olur. Gerçi kavga; evliliğin tuzu biberidir ama ben kızımı kavga ederken görürsem üzülürüm. Bu yüzden evlendikten sonra ayrı evde yaşamasını isterim.

Birgül ileride ne olmak istiyor?
Kızım okulda çok başarılı, her yıl takdir alıyor. Daha önce tiyatrocu olmak istiyordu. Bugünlerde modelist ya da tasarımcı olmak istiyor; çizimler çok güzel. Belki sahne kıyafetlerimi tasarlar. İnşallah ben yaşlanmadan okulunu bitirir.

Birgül'e kardeş düşünüyor musunuz?
Benim iki çocuğum oldu ama gelişimlerini tamamlamadıkları için kürtaj oldum. Birgül'e kardeş lazım. Yaşımla ilgili bir derdim yok ama hipertansiyonum var. Masada kalsam bile bebek sahibi olacağım. Tıp ilerledi, 60 yaşında da olsam çocuk istiyorum. Çocuk için ağlıyorum.

Hacca ve umreye gittiniz. Döndükten sonra hayatınızda neler değişti?
Çok şükür gittim. Gidemeyenlere de Allah nasip etsin. Türkiye'ye dönmeyi unuttum.

Siz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çok seviyorsunuz. Politikaya girmeyi düşünüyor musunuz?
Politikaya girmeyi düşünmüyorum. Recep Bey'i baştan beri seviyorum; çok akıllı adam, çok yakışıklı ama benim abim. Ben kocamı çok seviyorum. (Gülüyor)

Cildiniz çok güzel. Özel bir bakım uyguluyor musunuz?
Dereotu, nane, roka, limon yiyorum. İkincisi Türk kahvesi, zeytinyağ ve limon ile maske yapıyorum. Patatesi gözlerime koyarım.

TABLO GÜZEL RESİM GERÇEK

Eşinizle aranızdan su sızmıyor, tatsızlıklar geride mi kaldı?
Allah herkesi mutlu etsin. Kocamı çok seviyorum. Tablo güzel duruyor ama resim gerçek. 15 yıldır güzel bir ilişki yaşıyoruz. Benim hayattaki en büyük desteğim Ali'dir. Ayrıca sadece özel hayatımda değil, iş konusunda da ona çok güvenirim. Ali, her zaman benim yanımdadır, biz birbirimizden hiç ayrılmayız. Allah, herkese bizimki gibi bir evlilik nasip etsin.

JENNIFER'I VE TINA'YI ÖRNEK ALIYORUM

Bu sesle dünyaya açılsaydınız nerede olurdunuz?

Dünyaya açılmak üzereydim, kısmet olmadı. Ancak hâlâ yurt dışına açılabilirim. Artık yabancılarla düetler yapmak istiyorum. Roman Gypsy Kings grubu ile bir albüm yapacaktık. Benim için Türkiye'ye geldiler. Yakında bu projeyi gerçekleştireceğiz; onlardan neyim eksik.

Kibariye'yi takip eden çok var ama Kibariye kimleri takip eder? Jennifer Lopez, Tina Turner, Whitney Houston ile Araplar'dan Firuz ve Asala... Bu isimlerin hastasıyım. Jennifer ve Tina'yı örnek alıyorum. Saçımın rengini bile Jennifer Lopez'inki gibi yaptırdım. Tina Turner gibi o yaşta bile sahnede şarkı söylemek istiyorum. İnşallah Allah bana da o yaşta, onun gibi şarkı söyletsin.

DEDİKODU YAPMAM

Sanat dünyasında riyakarlık olduğu ve gerçek dost bulunmadığı söyleniyor. Ancak siz bu camiada herkes tarafından seviliyorsunuz, değil mi?
Beni sevenden Allah razı olsun. Kötülükten kimseye fayda gelmez; kötülük yapan, kendine yapar. Ayrıca gıybet (dedikodu) de yapmam. Allah herkesin kalbine göre versin. Ben herkes hakkında iyi düşünüyorum. Benim hakkımda da iyi düşünüyorlar, Allah razı olsun. Kötü düşünüyorsa da Allah bilir.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!