HABERLER

İstanbul Arabesque Project'ten Yeni Albüm!

Güncelleme: 06.04.2015 13:43

cover

Istanbul Arabesque Project 4. stüdyo albümü "Gurbet" ile yine samimi, yine gerçek!

Istanbul Arabesque Project, dördüncü albümü 'Gurbet'i, iki yıllık bir demlenme sürecinin ardından dinleyicilerinin beğenisine sunuyor.

Hikayesi, IAP'nin Avustralya turnesinde, 'Gurbet'in yazılmasıyla başlayan albümde, 12 şarkı yeralıyor. Sözü ve müziği gruba ait 10 yeni şarkının yer aldığı albüme, ülkenin en önemli arabesk yazarları ve bestekarlarından Şakir Askan, Burhan Bayar ve Murat Şenpınar imzalarını taşıyan "Doktor" ve "Hasret Rüzgârları" ciddi bir renk katıyor.

'Gurbet'te, enstrüman yelpazesini genişleten Istanbul Arabesque Project (IAP), bu albümde, temelini batı formlu altyapıların oluşturduğu müziğinde; cümbüş, ud, perdesiz gitarın yanı sıra yaylılara, klarnet ve trompete yer veriyor.

Çıkış videosu, Gökhan Palas yönetmenliğinde "O Kader Buraya Gelecek" adlı şarkıya çekilen albümün kartonet tasarımı ise başarılı tasarımcı Fatih Şenay'a ait. Epica ve Kristal Elma olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında birçok ödül alan Fatih Şenay, albümün kapak fotoğrafında Türkiye'de arabeskin rock ve pop müzikle mesai arkadaşı olduğu sinyalini veriyor.

Arabeskin, geçen yıllar içerisinde yeni bir forma kavuştuğunu belirten grup üyeleri, yeni şarkılarında bu "yeni ruh hali"ni dikkate aldıklarını belirtiyor.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!