HABERLER

Hüsnü Şenlendirici’den Eylül Ayında Yeni Albüm Müjdesi

Güncelleme: 10.07.2015 16:28

cover

Hüsnü Şenlendirici, eylül ayında müzikseverlerle buluşturacağı yeni albümünün, stüdyo aşamasının bitmek üzere olduğunu söyledi. Ünlü klarnet virtüözü, İsmail Tunçbilek, Mutluhan Dişbudak, Ceyhun Çelikten ve Orhan Şanlıel gibi ünlü müzisyenlerle birlikte çalıştığı enstrumantal albümünün 11 eserden oluştuğunu söyledi.
Yaklaşık bir yıllık repertuvar aşamasının ardından stüdyo çalışmalarına başladığı albümüyle ilgili konuşan Hüsnü Şenlendirici, çalışmasının halk müziği sevenlerin de, rock müziği dinleyicilerinin de, batı müziği aşıklarının da dinleyebileceği ‘’ince elenip sık dokunmuş bir repertuvarla’’ müzik marketlerde olacağını söyledi.

Klarnet çalışımda parmak izim, yüz şeklim var...

 

Enstrumantal albümlerde söz olmadığı için sanatçının kendisini ifade etmesinin daha zor olduğunu söyleyen hüsnü şenlendirici, bu albümde bu durumu şarkılarına kattığı duygu yoğunluğuyla zenginleştirerek müzikseverlerin beğenisine sunmaya çalıştıklarını söyledi. Hüsnü şenlendirici, gerek enstrumantal albümlerinde gerekse sahne performanslarında klarnet çalışının ‘’parmak izi’’ gibi ‘’ yüz şekli’’ gibi kendisine has olduğunu ve bu üslübun oluşmasının enstrümanına aşık olmasıyla ilgili olduğunu vurguladı. ‘’Klarnetimi çaldığımda, beni görmeseler dahi bunu Hüsnü çalıyor diyen çok müzikseverle karşılaştım’’ diyen Hüsnü Şenlendirici, hayatını ‘’sihirli enstüman’’ dediği klarnet üzerine kurduğunu da sözlerine ekledi.

Yeni duyup aşık oldukları bir melodi bizimkisi...

Hüsnü Şenlendirici kendi solo konserlerinin yanı sıra Hakan Altun’la birlikte gerçekleştirdikleri ‘’Hitabent’’ projesinin yurt içinde büyük ilgi gördüğünü vurgularken, İsmail Tunçbilek, Aytaç Doğan ve kendisinin yer aldığı Taksim Trio’nun da yurt dışında, enstrümantal müziği severlerin yoğun ilgisiyle karşılaştığını söyledi. Hüsnü Şenlendirici, Taksim Trio’ya bu ilginin Avrupa ve Dünya’da görülmemiş olan Balkan, Türk, Arap müziğinin sentezlendiği repertuvarları ve enstrüman çalışları olduğunu söyledi.

 

Yasin ŞİŞMAN
KRAL GRUBU MUHABİRİ

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!