HABERLER

Hem Albüm Hem Bebek Geliyor!

Güncelleme: 14.12.2015 11:45

cover

Kubat ile  uzun zamadır çalıştığı yeni albümünün detaylarını ve yeni projelerini konuştuk. Yeni albüm için heyecanlı olan Kubat ayrıca baba olma heyecanını da yaşıyor. Albümün detaylarıyla başladık sohbetimize.....

2016 'da yepyeni bir albümle geliyorsunuz. Yeni albüm hazırlıkları nasıl gidiyor ?

Albümü bitirdik. Nihat Odabaşı ile fotoğraf çekimlerini tamamladık. Şuan da tasarımı yapılıyor. Çok güzel bir 10'uncu albüm oldu. Albüm aslında bitmişti, bir kaç aydır bekliyor. Türkiye kötü bir yaz geçirdi ve ilk önce biz etkileniyoruz.  Sahne insanı çok etkileniyor zaten önce sahneyi kapatıyorlar. Önce Ekim'de çıkarayım dedim, olmadı. 2016 albümü olacak, belki de 2016 ilk albümlerinden biri olacak.

Albümünde hangi şarkılar olacak  ve kimlerle çalıştınız?

Albüm DMC'den çıkacak, sevgili Samsun Demir'den. Aranjörlüğünü Mehmethan Dişbudak yaptı. Çok güzel aranjeler oldu. Bir şarkıyı belki de 4 - 5 defa aranje ettik. Daha önce de okuduğum  "Al Ömrümü" acayip çıktı, bu albümde tekrar okuyorum.  Öyle güzel bir aranje oldu ki, sıfır eser gibi oldu. Albümde çok güzel yeni şarkılar da var. Mesela  "Bir Veda" adlı şarkı var.  İzmir'de yaşayan bir  Derya Yılmaz imzalı. Onun 3 tane bestesi var.  Aysun Keskin'den de "Ölesim Var" şarkısı var. Yeni türküler var, gün yüzüne çıkmamış. Neşat babadan "Doyulur Mu" var.  Çok güzel bir aranje ile onu sunacağız.  Bu albümde ki sound baya sert. Her albümde ben bir yenilik yapmak istiyorum. Çünkü tekrara düşmek istemiyorum. Azeri türkümüz var, Bodrum türküsü var " Yansın Bodrum".  Zeybek başlayıp disko bitiyor, yani çok enteresan.  Aranjelerde olabildiğinde özgür, esnek davrandık.  Kendimizi kısıtlamadık.  Çok değişik bir 10'uncu albüm geliyor.  İçime çok sindi, repertuvar da çok güzel oldu. 14 parça yaptık ama bazı parçalar sivriliyor. En az 10 şarkı olacak kesin. Şimdi bu albüm çıksın hemen ardından sırf türkü albümü de olacak.  Çalışmalara başlayacağız.

Abüm yapmaya  devam ediyorsunuz. Single  yapmayı düşünüyor musunuz?

Sıngle yapmak disko soundun da mantıklı bir iş. Ben de öyle bir şey yapabilirim ama şimdi 10'uncu albüm, bugüne kadar hiç sıngle da yapmadım. Bana güzel bir albüm yakışırdı. Tabi bu maliyet olarak ve zaman olarak bizi yoruyor, üzüyor. Şimdi eski dönemdeki gibi değil, insanlar dijitalden dinliyor. Yani sıngle yapma dönemi aslında başladı. Ben yine de 10'uncu albüm ve türkü albümüyle dinleyicilerimize bol repertuvarlı bir albüm sunacağım. Daha sonra belki güzel şarkılar denk gelirse olabilir, sıngle yapmaya karşı değilim.

Albümün çıkış şarkınız belli mi? Bu albümde kaç şarkıya klip çekmeyi düşünüyorsunuz?

Bu albümde iki tane klip düşünüyoruz arada da sosyal medyada paylaşmak için ve her parçayı duyurmak için küçük bütçeli klipler düşünüyoruz. Ama iki tane klibede ciddi prodüksiyon düşünüyoruz. "Al Ömrümü" benim favorim şu anda. Yani çıkış parçası olarak onu kliplendirebiliriz. Ya da "Veda" olabilir. Bir karar vereceğiz onunla ilgili ama "Al Ömrümü" çok seviliyor ve isteniyor. Bu yeni versiyonuyla beraber güzel bir klibi de hakediyor diye düşünüyorum.

Mutlu bir evliliğiniz var. Şimdi de bir bebek beklediğinizi duyduk. Heyecan dorukta mı?

40 yaşında evlendim. Kendimi öyle planlamıştım. 41'de de çocuk olsun diyorduk. Buarada 10'uncu albümü de bitirmiş oldum. Çocuk gelmeden bitti ve çakışmadı. Acayip bir süreç. Bütün baba adaylarına tavsiye ederim ki eşlerinin yanlarında olsunlar, onlara destek olsunlar. Bakalım kısmetse, hayırlısıyla gelsin.

Bora BAĞCIBAŞI
KRAL GRUBU MUHABİRİ

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!