HABERLER

Flaş! Cem Garipoğlu'nın Mezarı Açılacak, DNA'sı Alınacak!

Güncelleme: 14.10.2014 20:38

cover

Münevver Karabulut'un ailesinin başvurusuyla alınan mahkeme kararı doğrultusunda Cem Garipoğlu ile anne ve babasının DNA örnekleri karşılaştırılacak

Garipoğlu'nun intiharında kullandığı malzemeler  üzerinde yapılan incelemelerin gelecek hafta tamamlanması bekleniyor.

Münevver Karabulut'u öldürmekten 24 yıl hapis cezasına  çarptırılan ve kaldığı Silivri 5 No'lu Cezaevi'nde intihar eden Cem Garipoğlu ile  anne ve babasının DNA profili karşılaştırılacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Münevver Karabulut'un ailesinin  başvurusu üzerine Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebiyle alınan mahkeme  kararı doğrultusunda, Cem Garipoğlu'nun annesi Tülay Makbule Garipoğlu ve babası  Mehmet Nida Garipoğlu'ndan tükürük veya kan örneği alınacak.

Mahkeme kararı UYAP üzerinden Adli Tıp Kurumu'na ulaşırken, önümüzdeki  günlerde Mehmet Nida Garipoğlu ve Tülay Makbule Garipoğlu'ndan alınacak örnekler  ile intihar eden Cem Garipoğlu'ndan alınan DNA örnekleri Adli Tıp Kurumu Biyoloji  İhtisas Dairesi'nde karşılaştırılacak.

DNA karşılaştırmasının ardından kimlik tespiti gerçekleştirilecek.

Bu arada, Cem Garipoğlu'nun intiharında kullandığı çamaşır ipi, poşet  ve giysileri üzerinde yapılacak incelemelerin ise gelecek hafta tamamlanması  bekleniyor.

Morg İhtisas Dairesi'nin hazırlayacağı otopsi raporunun ise birkaç  hafta sonra açıklanacağı öğrenildi.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Farah Zeynep, 'Şampiyon' Filmine Nasıl Hazırlandığını Anlattı!
  cover
  Sibel Can'a İzmirlilerden Sevgi Seli!
  cover
  Gökhan Kırdar'dan Albüm Müjdesi!
  cover
  'Şampiyon' Filminin Fragmanı Yayınlandı!
  cover
  Sanat Dünyasından Mutlu Haber!