HABERLER

Flaş! Göçük Altındaki 18 Madenciyle İlgili En Son Açıklama!

Güncelleme: 02.11.2014 12:37

cover

Karaman Ermenek'te 18 madenciyi kurtarma çalışmaları devam ederken sabah saatlerinde bölgede hareketlilik gözlendi. Madene 50 metre yaklaşmalarına izin verilen gazeteciler 300 metre uzağa gönderildi. Jandarma ve çevik kuvvetin de güvenlik önlemlerini artırdığı görüldü.

Olay yerinden açıklama yapan Enerji Bakanı Yıldız ise, ''Şu saat itibariyle herhangi bir işçi kardeşimize ulaşılamadı. Suyun dörtte üçü tahliye edildi, 300 metrelik bir çalışma alanı var'' diye konuştu.

Bakanın açıklamalarında satır başları şöyle;

* Şuan da 150 metreye kadar geldiler. En dip taban koduna girmemiz gerekiyor. Ne kadar bu çalışmalar isabetli olacak her safhasında bunları sizlerle paylaşacağız. Süre konusunda taahütte bulunmak istemiyoruz. Sadece doğruyu paylaşmak istiyoruz.

*Havalandırmayla ilgili konular için fan tüplerle birlikte o mesafeyi uzatıyoruz. Ekiplerin havalandırılmış alanlarda çalışması gerekiyor. İkinci bir sıkıntı yaşamak istemiyoruz.

Gözle görüldüğü ancak ulaşılmadığı iddiası

Gazetecilerin bir işçinin iddiasını sormasının üzerine Bakan şöyle konuştu; O zaman o işçi kardeşimizle sonucu yürütmek gerekiyor. En uca giden bizleriz bakanlar olarak.

Bir kez daha söylüyorum; hem bizim hem de vatanşlarımızı daha sorumlu olmaya davet etmeliyiz. 4/3 adlındı. Şu saat itibariyle hiçbir işçi kardeşimize ulaşamadık

TABUTLARIN GETİRİLMESİ

Her türlü ihtimali göz önünde bulundurmamız lazım. Ne yazık ki böyle güçlü bir ihtimal var.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!