HABERLER

Facebook'tan Beklenen Özür Geldi!

Güncelleme: 29.12.2014 09:41

cover

Facebook, rahatsız edici uygulaması için özür diledi

Şu sıralar herkesin Facebook haber kaynağı "Berkcan'ın Yılı" veya "Melis'in Yılı"yla dolu. Çünkü, Facebook sağ olsun kullanıcılarını düşünmüş ve böyle bir uygulama ile herkesin 2014'e bir kez daha göz atmasını istemiş.

Maalesef bu hareketle rahatsız edici olmaktan daha ileriye gidemeyen Facebook, paylaşmasanız da inatla gözünüzün içine soktuğu Year in Review uygulamasıyla sizi partilerde çektiğiniz çılgın selfie'lerle veya tatil fotoğraflarınızla dolu bir zaman tüneline sokup, bir star gibi hissettirmeye çalışıyor. Ama maalesef bunda da başarılı olamıyor.

Zayıf grafiklerle süslü uygulamadan mustarip kullanıcılar, ölen yakınlarını veya evcil hayvanlarını, ayrıldıkları sevgililerini veya kovuldukları şirketleri bu uygulama sayesinde tekrar hatırlayınca ağzına geleni Twitter'da paylaşıyor. Özellikle bir tanesinin entelektüel ve zehir zemberek blog yazısı üzerine Facebook harekete geçiyor ve uygulamadan sorumlu Jonathan Gheller bizzat özür diliyor.

Uygulamanın zalim algoritması yüzünden, küçük kızının ölümünü vurgulayan Facebook'a web sitesi üzerinden sitem eden Eric Meyer, anında cevap alıyor. Yetkili Jonathan Gheller, "Birçok insan için mükemmel görünen uygulama, görünen o ki Meyer'e mutluluktan çok hüzün getirmiş. Daha iyisini yapmak için çalışacağız. Yaşadığı acının içerisinde zaman ayırıp tepkisini yazdığı için kendisine minnettarız" diyerek acılı babaya anlayışlı bir şekilde yaklaşmaya çalışıyor.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!