HABERLER

Ertuğrul Dünyayı Fethedecek!

Güncelleme: 23.12.2014 09:30

cover

‘Diriliş: Ertuğrul’ dizisi dünyaya açılıyor.

İlk bölümünden itibaren reytinglerde ve sosyal medyada zirveye oturan ‘Diriliş: Ertuğrul’ dizisine olan büyük ilgi yabancı yatırımcıların dikkatinden kaçmadı. Yatırımcılar yapım şirketine ulaşarak Ortadoğu ve Avrupa haklarını satın almak için girişimlerde bulundu.

Ortadoğu’dan Balkanlar’a dünyanın pek çok ülkesinde Türk dizilerinin izlendiği son donemde ‘Diriliş: Ertuğrul’ dizisi de yurtdışına açılmaya hazırlanıyor. 13. yüzyılda Ertuğrul Bey ve Alp’lerinin Tapınak Şövalyeleri ve vahşi Moğollara karşı olan mücadelelerinin yanı sıra Kayı Obası’nda yaşananların gözler önüne serildiği yapım için yabancı yatırımcılar yurtdışı hakları için sıraya girdi. TRT 1’de yayınlanmaya başladığı ilk günden itibaren reytinglerin en üst sıralarında yer alan dizi böylelikle yurtdışında tanıtıma gerek kalmadan yabancı yatırımcıların gözbebeği yapım olmuş oldu.

Yapımcılığını Tekden Film’in, proje tasarımını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği dizinin senaryosunu Mehmet Bozdağ ve Atilla Engin yazarken yönetmenliğini Metin Günay yapıyor. Dizide Ertuğrul’u Engin Altan Düzyatan, Turgut Alp’i Cengiz Coşkun, Doğan Bey’i Cavit Çetin Güner ve Bamsı Beyrek’i Nurettin Sönmez canlandırıyor.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  ŠKODA Drive Time Başlıyor!
  cover
  Bülent Seyhan Rekor Kırdı!
  cover
  Büyük İndirim Şenliği Başladı...
  cover
  Sibel Can'dan Yeni Klip!
  cover
  Zara'dan Film Tadında Klip!