HABERLER

Eleştirilen Karakter Diziden Çıkıyor!

Güncelleme: 11.12.2014 10:05

cover

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ'ın imajını zedeleyen 80'ler dizisinde yayınlanan Nuri Gokka karakterinin diziden çıkarılacağını söyledi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yaptıkları girişimler sonucunda  Elazığ'ın imajını zedeleyen 80'ler  dizisinde yayınlanan Nuri Gokka karakterinin diziden çıkarılacağını ifade etti. Başkan Yanılmaz, dizinin yapımcısı Birol Güven'in kendisini arayarak, karakterin diziden çıkarılacağını söylediğini belirtti.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Belediye Encümen toplantı salonunda basın toplantısı düzenlendi. Başkan Yanılmaz, basın toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Elazığ'a gelişi ve Elazığ'ın büyükşehir olması yönünde yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

YAPIMCI BİROL GÜVEN, NURİ GAKKO KARAKTERİNİ DİZİDEN ÇIKARIYOR

TRT'de 11 Kasım'da yayınlanan 80'ler dizisinin 131. bölümünde Elazığlı Nuri Gakko ile manav Mustafa arasında geçen diyalog sırasında kendisini Elazığ Valisi olarak tanıtması kentin imajını kötü gösterdiği gerekçesiyle tartışmalara neden olan konu ile ilgili de açıklama yapan Başkan Yanılmaz, o karakterin diziden çıkartılacağını bugün kendisini arayan dizinin yapımcısı Birol Güven'in söylediğini ifade etti.

14 Aralık 2014 tarihinde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Elazığ'a geleceğini belirten Başkan Yanılmaz, "Başbakanımızla birlikte Elazığ'da çalışmalar yapacağız. Biz Elazığ Belediyesi olarak Başbakanımızın şehrimizi teşrifleriyle ilgili üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Elazığ'ımızın çözüm bekleyen problemlerini Sayın Başbakanımıza da Belediyemizi ziyaretinde aktaracağız" dedi.

NURİ GAKKO TİPLEMESİ DİZİDEN ÇIKIYOR

TRT 1'de yayınlanan 80'ler dizisinde Elazığ'ı yanlış gösteren dizi ile ilgili yaptıkları çalışmalara değinen Başkan Yanılmaz, "Biliyorsunuz, dizideki karakter Elazığlı birini canlandırıyordu. Tabiri caizse üç kağıtçı, hırsız birini gösteriyordu. Bu dizinin senaryosu olsa dahi, Elazığ'a yapılmış bir hakarettir. Bizim bunu kabullenmemiz asla mümkün değildir.

RTÜK ve  TRT'ye şikayetimizi belirttik. Bugün dizinin yapımcısı olan Birol Güven Bey aradı. Öncelikle benim şahsımda, bütün Elazığlılardan böyle bir karakteri oynattıklarından dolayı özür dilediler. Bu karakterin diziden çıkarıldığını ilettiler. O karakterin oynadığı o sahnenin de yayınlardan ve programlardan çıkarılacağını söylediler.

Birol Güven'in ifadeleri ile söylüyorum ' Asla bizim Elazığ'ı ve Elazığlıları üzmek değil. Biz bunu bir karakter olarak gördük. Ancak gördük ki bu  oyun Elazığ'ı üzmüştür. Bizde bu karakteri diziden tamamen çıkarıyoruz. O bölümü de arşivlerimizden çıkartacağız. O sahne olmamış gibi olacak' demiştir. Biz Elazığ'a klasik bir belediye başkanlığı yapmayacağımızı belirttik. Elazığ'ı her problemine el atacağız. Elazığ'ı yüceltecek her türlü işi yapacağız. Elazığ'ı küçük düşürecek her türlü işin de karşısında duracağız. Bedeli ne olursa olsun buna sahip çıkacağız" şeklinde konuştu.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!