HABERLER

"Eksilmeden Çoğalmayı Diliyorum"

Güncelleme: 02.01.2015 10:13

cover

Beren Saat, Instagram'da paylaştı.

Beren Saat yılbaşı günü instagram hesabından paylaştığı fotoğrafın altına bu yılı kendisi için özetleyen bir yazı yazdı. Yazıda gelecek için daha umutlu olduğunu belirten Saat, samimi sözleri ile takipçilerinden yüzlerce yorum ve like aldı. Saat’in yazdığı yazı ise şöyle:

“Bugünüm böyleydi... Yaşamla ölüm arasındaki yarıkta ayakta durabiliyorsan; bir gün içinde çok sevdiğin birinin üzerinin toprakla kapanışını seyredip, sonra çok sevdiğin başka birinin arkasında durup coşkusunu paylaşabiliyorsan; öğlen okuduğun Fatiha’nın da akşam içtiğin içkinin de sadece kendi vicdan meselen olduğuna uyanmışsan; köklerini doğduğun şehirden söküp varolduğun şehire dikebiliyorsan...

Bir günde gözyaşına da kahkahaya da gereken itinayı gösterirken ruh sağlığını koruyabiliyorsan; için acırken umut edebiliyor, yalnızlığını da aşkın gibi gururla sevebiliyorsan; özgürlükle yaptığın seçimlerden pişmanlık değil, mana çıkarabiliyorsan; kimliksiz kadınlara katlanamamaya,  köşeye çekilip ağlayacak fırsat bulamamaya, hiç kimseden korkmamaya başlıyorsan; ailenin en küçük ferdinin keşiflerine tanıklık ederken, yıllardır duyduğun bir beylik sözün daha aniden hakkını veriyorsan büyümüş oluyorsun belli ki! Bu yıl kendim için ‘eksilmeden çoğalmayı’ diliyorum! Umarım ki; saygılı, duyarlı, adaletli, kayıpsız, kutupsuz bir yıl yaşansın ülkemde!”

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!