HABERLER

Çiğdem Erken'den "Manita"

Güncelleme: 13.05.2015 09:49

cover

Türk müziğinin önemli isimlerinden Çiğdem Erken, son albümü “Manita” ile geçtiğimiz Nisan ayında müzikseverler ile buluşmuştu.

Müzik otoriteleri tarafından tam not alan albümün en öne çıkan şarkılarından Halil Sezai ile düet “Dünyayı Durduran Şarkı”, geçtiğimiz hafta Türkiye’nin en çok izlenen dizisi Medcezir’de yayınlandı.

Çiğdem Erken ve Halil Sezai, şarkıyı sahnede, Yaman (Çağatay Ulusoy) karakterinin Mira (Serenay Sarıkaya) karakterine yazdığı şarkı olarak birlikte seslendirdiler. “Dünyayı Durduran Şarkı” izleyici tarafından büyük ilgi gördü ve şarkının yayınlandığı sırada dizi son zamanlardaki en yüksek reytingine ulaştı.

1995'ten bu yana toplam 45 tiyatro oyununun müziğinde piyanist, müzik direktörü ve besteci olarak yer alan Çiğdem Erken aynı zamanda yaptığı dizi müzikleri ile de adından sıkça söz ettiriyor. İskender Paydaş’ın prodüktörlüğünü yaptığı “Manita” albümünde yer alan “Dünyayı Durduran Şarkı” Medcezir dizisinin bu haftaki bölümünde de yer alacak.


“Dünyayı Durduran Şarkı” en çok kullanılan dijital platformlardan biri olan Shazam’ın Türkiye listesinde 8. sırada yer alırken Türkiye ve Azerbaycan iTunes mağazası başta olmak üzere tüm dijital platformlarda dinlenme rekorları kırdı.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!