HABERLER

Cenk Cengiz "Hatıralar Ağlar" Diyor!

Güncelleme: 10.02.2015 10:22

cover

1988 yılında İstanbul’da doğan, İletişim Fakültesi öğrencisi CENK CENGİZ, uzun ve titiz çalışma sonucu hazırladığı “Hatıralar Ağlar” isimli ilk albümünü Sel Müzik etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu.

Hemen her gerçek müzisyende olduğu gibi küçük yaşlardan itibaren müziğin içinde olan, müzik tutkunu bir aileden gelen CENK CENGİZ “kendini en iyi müziği ile ifade ettiğini” söylüyor.

Çocuk yaşlarında çıkan bütün albümleri alan, sürekli dinleyen, sadece dinlemekle kalmayıp kartonetlerini inceleyen, tek tek bütün şarkı sözlerini okuyan bir çocuk CENK CENGİZ.

Sonraları bu ilgisi kendi sözlerini yazmaya, kendi müziklerini yapmaya kadar uzanıyor. Uzun gecelerde pek çok söz yazıyor, şarkı besteliyor. Bazen bir tek söz üzerinde günlerce çalışıyor. Bazen bir nota haftalarca kafasını kurcalıyor. Ama sonuçta birbirinden güzel onlarca şarkı yapıyor.

Kendini hazır hissettiğinde bu şarkılardan 10 tanesini seçip albüm yapmaya karar veriyor.

Albüm aşamasında da çok titiz davranan CENK CENGİZ işinin ustaları ile çalışmayı tercih ediyor. Albümün prodüktörlüğünü bir dönemin rock duayeni, Destan Grubunun da aralarında bulunduğu pek çok rock grubuna prodüktörlük yapmış Galip Kayıhan’a teslim ediyor. Aranjeleri ise yine usta bir isme emanet ediyor. Erdinç Şenyaylar.

Orkestra ise; Elektro Gitar: Gültekin Kaçar, Bas Gitar: Caner Üstündağ, Davul: Alen Konakoğlu, Klavye: Serkan Baysal'dan oluşuyor.

2 yıl süren “Hatıralar Ağlar” albüm çalışmaları tamamen “livemusic” olarak hazırlandı.

Albümün ilk klibi ise İmre Haydaroğlu’nun yönetmenliğinde, aynı zamanda albümün açılış parçası olan “Sen Sevdiğim Kadındın” şarkısına çekildi.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!