HABERLER

Bu Tarz Benim Kavgası Devam Ediyor!

Güncelleme: 16.01.2015 10:28

cover

"Yasal Yollara Başvuracağız"

Bu Tarz Benim yarışması Show TV'den TV8'e transfer olunca, Show TV de karşı hamle olarak sunuculuğunu Ebru Akel'in yapacağı aynı isim ve formatta yeni bir programı yayına sokmaya hazırlanıyordu.

“Bu Tarz Benim”in yapımcısı bir açıklama yaparak bu yayını engellemek için yasal yollara başvuracaklarını ifade etti.

İşte açıklama:

İstanbul 1.Fikri Sınai Haklar Mahkemesinin 06.01.2015 tarihli kararı uyarınca “Bu Tarz Benim” programının  format haklarının iddia edildiği gibi Show TV’ye ait olduğu kabul edilmemiş; tam tersine  şirketimizin format haklarını kullanabileceği açıkça belirtilerek yayınımızı durdurmaya dönük tedbir talepleri reddedilmiştir.

Show TV tarafından aynı isim ve  aynı içerik ile 19 Ocak tarihinde yayına gireceği belirtilen program, format haklarımızın haksız ve izinsiz kullanımı anlamına gelmekte olup, hukuka, Mahkeme Kararlarına, ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırıdır.

Show TV’nin bu hukuk tanımayan girişimine karşılık, yargı organları nezdinde tazminat haklarımız ile haksız yayınların önlenmesi ve kaldırılması yönünde tüm yasal haklarımız kullanılacaktır.

Bu Tarz Benim, gerçek yapım ekibi, gerçek emekçileri ve değerli jüri üyelerimiz; Nur Yerlitaş, Ivana Sert, Kemal Doğulu ve sunucumuz Öykü Serter ile değerli izleyicilerinde aldığı destek ile artık TV8 ekranlarında devam edecektir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur,
PRODUCTION HOUSE

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Koray Avcı’dan Müzik Şöleni!
  cover
  Türkü Sanat Hayatının 20. Yılını Sahnede Kutladı!
  cover
  Zara ve Rubato İlk Kez Aynı Sahnede!
  cover
  Yeni Dünyanın Eskimeyen Değeri, Radyo Daima Yeni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!