HABERLER

Brenna MacCrimmon Rumeli Ezgileriyle Coşturdu!

Güncelleme: 15.12.2014 11:29

cover

Kanadalı Müzikolog Brenna MacCrimmon İstanbul’da sahne aldı.

Yağmur Yağar Taş Üstüne, Bir Ah Çektim Derinden, Şemsiyemin Ucu Kare, Gül Ağacı, Penceresi Yola Karşı gibi Rumeli Türkülerini seslendiren sanatçı, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Rumeli türkülerini yeniden hayatın içine çeken Kanadalı Müzikolog Brenna MacCrimmon, 5. Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri kapsamında MKM Attila İlhan Salonu’nda müzikseverlere unutulmaz bir Türk halk müziği gecesi yaşattı. 

“Yağmur Yağar Taş Üstüne”, “Bir Ah Çektim Derinden”, “Şemsiyemin Ucu Kare”, “Gül Ağacı”, “Penceresi Yola Karşı”, “Aşıkların Sözü Kalır”, “Bir Sana Bir de Bana”, ”Bülbül Olsam Varsam Yanına”, "Janana" gibi Rumeli Türkülerini seslendiren sanatçı, izleyicilerinden büyük alkış aldı.

Kalabalık bir hayran kitlesine konser veren Brenna MacCrimmon, sempatik tavırlarıyla izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşattı. Türkçeyi en az bir Türk kadar akıcı konuşan MacCrimmon, 8 ay önce kaybettiğimiz klarnet virtüözü Selim Sesler’i de andı. “Çok şanslı bir insanım. Türkiye’de usta müzisyenlerle çalışma fırsatım oldu. Ne kadar yazık ki aramızdan ayrıldı. Ama çok güzel bir miras bıraktı. İki oğlu var, onlar da babalarının izinden gidiyor. Selim’le bir albüm yaptık ve pek çok kişi onun gibi çalmak istiyor. Yurtdışında herkes Türk ezgilerini merak ederek araştırmaya başladı” diye konuştu.

İlgili Foto ve Video Galeriler

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!