HABERLER

Berkant’ı Dostları Unutmadı!

Güncelleme: 07.10.2015 15:18

cover

Merhum sanatçı Berkant vefatının 3.yılında  Uluslararası Profesyonel Müzisyenler Derneği tarafından Kadıköy Evlendirme salonunda düzenlenen gecede şarkılarla anıldı.Hakan Eren’in sunumuyla gerçekleşen geceye Berkant’ın eşi Engin Akgürgen ve çoçuklarının yanı sıra birçok sanatçı dostu katıldı.

Geceyle ilgili olarak Berkant’ın eşi Engin Akgürgen ‘Ailece bu geceden dolayı çok mutluyuz. Katılım çok güzel. İnsanlar öldüğü zaman değil unutulduğu zaman ölürmüş. Berkant’ın ölümsüz olduğunu bir kez daha anladım. Bu gecede emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim’dedi.

Uluslararası Profesyonel Müzisyenler Derneği başkanı Yakup Karameşe ise  ‘ Halkımız geceye yoğun ilgi gösterdi. Sanatçı dostlarımız koşa koşa sahneye çıkmak için istedi..’diyerek tsanatçılara teşekür etti. Ayrıca yeni projeyide bizimle  paylaşan Yakup Karameşe ‘ 2016 yılının ortalarında ikinci bahar sanatçı yaşam destek huzur evi açmak istiyoruz. Bunun için alt yapı çalışmalarını tamamlamak üzereyiz. Önümüzdeki yıldan itibaren ihtiyaç sahibi sanatçılarımızın ve müzisyenlerimizin barınacağı samimi sıcak bir yaşam evleri olacak.’diyerek müjdeyi verdi.

Türk popunun dev ismi Berkant için aralarında Grup Gündoğarken, Kartal Kaan, Ateş Böceği Ercan, Bilgen Bengü, Bora Ayanoğlu,  Coşkun Demir, Ercan Turgut, Ersan Erdura, Güzin & Baha, , İskender Doğan, Meral & Zuhal, Metin Ersoy, Ömür Göksel, Recep Kaymak, Rezzan Yücel, Semiha Yankı, Sevda Karaca, Tülay Özer, Zeliha Sunal , Ali Rıza Binboğa ,Atilla Yelken gibi sevilen isimlerin bulunduğu sanatçılar sevilen şarkılarını seslendirdi. Sanatçılar gcecnin sonunda hepbirlikte Berkant’ın ölümsüz eseri  Samanyolunu seslendirdi.

Bora BAĞCIBAŞI
KRAL GRUBU MUHABİRİ

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Türkü Sanat Hayatının 20. Yılını Sahnede Kutladı!
  cover
  Zara ve Rubato İlk Kez Aynı Sahnede!
  cover
  Yeni Dünyanın Eskimeyen Değeri, Radyo Daima Yeni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!