HABERLER

Behzat Ç.'li Dizi 'Reaksiyon' En Çok Konuşulan Dizi Oldu!

Güncelleme: 02.10.2014 07:30

cover

Tanıtımlarının yayınlanmaya başladığı günden bu yana iddialı kadrosuyla çok konuşulan “Reaksiyon”, Eylül ayında izleyici ile buluşan 12 yeni dizi arasında en iyi performans gösteren dizi oldu. Star TV ekranlarında Pazartesi akşamları izleyiciyle buluşan 'Reaksiyon', Twitter'da en çok konuşulan 3 program arasında yer alıyor.

Reaksiyon; Total izleyicide, 3.87 reyting ve 10.49 izlenme oranı, AB hedef kitlede, 6 reyting ve 16,39 izlenme oranı ve 20+ABC1’de ise 4.94 ve 12.72 izlenme oranı alarak başarılı bir grafik sergiledi.

Star TV ekranlarında Pazartesi akşamları izleyiciyle buluşan 'Reaksiyon', Twitter'da en çok konuşulan 3 program arasında yer alıyor.

Dizinin 29 Eylül Pazartesi yayınlanan 3. bölümünde Erdal Beşikçioğlu‘nun “Dayı” karakterindeki oyunculuğu izleyicilerden bolca övgü aldı. “Ne zaman tuttuğunu koparırsın, benim parçam olursun, aslan parçası olursun” sözü sosyal medyada gecenin en çok paylaşılan alıntılarından oldu.

İbrahim Çelikkol, Selen Soyder, Yurdaer Okur, Nehir Erdoğan, İsmail Demirci ve Erdal Beşikçioğlu gibi birbirinden başarılı isimlerin yer aldığı dizinin proje danışmanlığını Bahadır Özdener ve Başar Başaran, senaristliğini Ozan Aksungur ve Emre Özdür, yönetmenliğini ise Onur Tan’ın yapıyor. Proje Proje Tasarım ve Konsept Danışmanlığı ise Cüneyt Aysan’a ait.

Reaksiyon'da Behzat Ç. göndermesi sosyal medyayı salladı!

Star Tv ekranında yayınlanan yeni dizi Reaksiyon bomba gibi devam ediyor. İlk bölümden itibaren oldukça beğenilen dizinin son bölümünde Behzat Ç.'ye yapılan gönderme sosyal medyada ilgi çekti.

Son Bölümde neler oldu:

Patlamadan sonra Oğuz ‘un babası ve annesi ölümle pençeleşmektedir. Tekin’in hayattaki tek varlığı kız kardeşi yaralanmış, iki kahramanımız başlarına gelen felaketin şokundadır.  Oğuz’un ağbisi haklı çıkmış, bulaştıkları bela Oğuz’un en sevdiklerinin hayatına kastetmiştir.  Oğuz ve Tekin ellerindeki koddan Gürkan’ın yardımıyla hainin kimliğine ulaşırlar. Gürkan’ın yardımcısı Fuat bütün cinayetlerin merkezinde bulunmaktadır. Bu bilgi Oğuz ve Tekin’i Yavuz Aslan’ın evinden geçen ve sonunda  Serdar’a götürecek  olan yolun başlangıcıdır. Oğuz’un Yavuz Aslan’ın yanında görmeyi tahmin edeceği en son insanı, Zeynep’i görmesiyle birlikte işler büsbütün rayından çıkacaktır.  

Behzat Ç. dizisiyle adını geniş kitlelere duyuran başarılı oyuncu Erdal Beşikçioğlu'nun başrolünü oynadığı Reaksiyon'da yapılan gönderme izleyicilerin gözünden kaçmadı.

Reaksiyonun son bölümünde Zeynep'in Yavuz'a sorduğu 'Siz emekli olmadan önce polis miydiniz? Cinayet şube amiri havanız var' cümlesi efsane dizi Behzat Ç.'ye yapılan bir gönderme olarak değerlendirildi.

Zeynep: Siz emekli olmadan önce polis miydiniz?

Duygu: O nerden çıktı?

Zeynep: Bilmem... Yani böyle amcanda cinayet şube amiri havası var...

Yavuz: Bekçiydim ben... Bu devletin en sadık bekçisi... Sonra beni emekli ettiler...

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!