HABERLER

Başbakan Erdoğan İçin Albüm Yaptılar

Güncelleme: 10.08.2014 15:47

cover


Anka İlahi Grubu, Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına destek vermek için Erdoğan isminde bir parça seslendirdi.

Ahmet Kurt, Mehmet Ali Er ve Muhammed Dikçal'dan oluşan Anka İlahi Grubu bağlı oldukları cemaatlerinin lideri Lokman Efendi'nin emri üzerine bir Başbakan Erdoğan için bir parça hazırladı. Çalışmalarını Kocaeli'nin Derince ilçesinde sürdüren grup cemaat önderleri Lokman Efendi'nin yazdığı şiiri Bağcılar'daki Stüdya Peker'de seslendirerek albüm haline getirdiler.

Seçimlere birkaç gün kala yapmış oldukları eserden gurur duyduklarını belirten müzik grubu üyelerinden Ahmet Kurt, "Lokman Efendi hazretlerinin emri üzerine bu şarkımızla Cumhurbaşkanı adayı olan Başbakanımıza destek veriyoruz. İslam dünyasının zulüm gördüğü şu günlerde dünyanın her tarafına kol kanat geren başbakanımız ve cumhurbaşkanı adayımızı yürekten destekliyoruz. Rabbim çıktığı yolda hayırlı eylesin ve başarılarının devamını eylesin. İslam dünyasının böyle bir öndere ve lidere ihtiyacı var. Başbakanımız İslam dünyasındaki kardeşlerimizin üzerindeki bu baskının ve zulmün durması adına başbakanımızın içtenlikle ve tüm ekibiyle, tüm kadrosuyla mücadele etmesi, özellikle bu yönde hizmetlerinin ve gayretlerinin olması, ülkemizde yaptığı birçok hizmet yadsınamaz ve gözardı edilemez olması sebebiyle Grup Anka olarak böyle bir eserle kendisini destekliyoruz, sonuna kadar yanındayız" dedi.

Ümmetin ayrılık ve tefrikadan kurtulması, islam dünyasında birlik ve beraberliğin sağlanması için mücadele ettiklerini ifade eden Kurt, liderleri Lokman Efendi'nin yaklaşık 10 yıldır bu uğurda azimle mücadele ettiğini kendilerinin de müzik grubu olarak 3 yıl önce başladıklarını hatırlattıktan sonra sözlerine şöyle devam etti:

"Böyle bir başbakanımızın olması ona başından beri Lokman Efendi hazretlerine umut veriyordu ve kendisi en başından beri sayın başbakanımızı destekliyordu. Kendisi 'Karınca misali, gidin bu parçayla başbakanımıza destek olun' dedi. Biz de elimizden gelen en güzel eseri ortaya çıkarmaya çalıştık."

"10 Ağustos zaferi şimdiden hayırlı uğurlu olsun Rabbim, İslam dünyasına en kısa zamanda birlik ve beraberlik nasip eylesin" diyen Kurt, başbakan Erdoğan için hazırladıkları parçayı bugün youtube'ye yükleyeceklerini söyledi.
Grup Anka'nın seslendirdiği Erdoğan ismindeki parçayı seslendiren grubun yönetmenliğini Yücel Peker, Aranjörlüğünü Yunus Peker kardeşler yaparken diğer kardeş Yasin Peker ise Toinmaster olarak hizmet vermekte.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Türkü Sanat Hayatının 20. Yılını Sahnede Kutladı!
  cover
  Zara ve Rubato İlk Kez Aynı Sahnede!
  cover
  Yeni Dünyanın Eskimeyen Değeri, Radyo Daima Yeni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!