HABERLER

Azerbaycan'ın Güçlü Sesi Tünzale Türkiye'de!

Güncelleme: 04.03.2016 11:30

cover

Azerbaycan'ın en güçlü seslerinden biri olan başarılı sanatçı Tünzale, yepyeni şarkısı 'Hisar' ile Türk müzik dünyasına hızlı bir giriş yaptı.

Türk şairlerine hayranlığını her fırsatta dile getiren sanatçı ; Orhan Veli Kanık, Cahit Sıtkı Tarancı, Ahmet Kutsi Tecer, Abdurrahman Karakoç gibi Türk edebiyatındaki efsane şairlerin şiirlerinin üzerine yaptığı besteler ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

2001 yılında ''Sevdi Can Seni '' şarkısı ile büyük beğeni toplayan şarkıcı, her yıl yepyeni hit şarkılarıyla Azerbaycan'da en çok sevilen sanatçılar arasında yer aldı.

Besteci ve aynı zamanda piyanist olan güzel sanatçı Tünzale'nin İstanbul'a bestelediği 'Hisar' şarkısının müziği kendisine, sözleri Vedat Genç'e ve düzenlemesi Okan Akı'ya ait.

Beykoz Kundura Fabrikası' nda çekilen klip, modern dans ustalarının  harika kareografisi ile izleyenlere görsel bir şölen sunarken ; klibin yönetmen koltuğunda yetenekli isim Burcu Erdoğan oturuyor.

2015 yılı Bakü 1. Avrupa Oyunları'nda star yüzlerden biri olan ve Azerbaycan'da Coca Cola'nın 2014-2015 reklam sesi olan Tünzale, aynı zamanda 2014 yılında TRT Müzik' in daveti ile ''Bir Sesin Cazibesi'' müzik programını hazırlayıp sunmuştur.

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı tarafından 2006 yılında 'Emektar Artist' fahri ünvanına değer görülen ve şu anda O Ses Azerbaycan jüri koltuğunda oturan Tünzale, pop-jazz-halk müziği tarzında besteler icra etmektedir.

Tünzale'nin İstanbul için bestelediği müthiş şarkısı 'Hisar' GNL etiketi ile tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde yerini aldı.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!