HABERLER

Ayşegül İnci Müzikseverlerden Tam Not Aldı!

Güncelleme: 13.05.2016 12:57

cover

Ayşegül İnci yeni single çalışması "Seni Görmemem Lazım" ile adından söz ettirmeye devam ediyor.    

İlk albümü 'Zamanı Tamir Eden Adam'ı 2013 yılında Alen Konakoğlu prodüktörlüğün de yayınlayan sanatçı,  'Seni Görmemem Lazım' adlı yeni single çalışmasıyla müzikseverlerden tam not aldı.

Müzisyen ve besteci kimliğinin yanısıra, oyunculuğuyla da konuşulan sanatçı, tamamladığı oyunculuk eğitimi ardından son dönemde rol aldığı Küçük Prens Müzikali'yle birlikte yeni oyunu ile de sevenlerinin karşısında.

Akademi 35buçuk'ta Kız Tarafı adlı oyunda aktif rol almaya devam eden İnci, "Hedefim müzikle oyunculuğu birleştirmek" dedi.

Söz ve müziği kendisine, düzenlemesi  Koray Erkan’a ait olan "Seni Görmemem Lazım" için ünlü sanatçı Gökçe'nin yönetmenliğinde Gulyabani Film ekibi ile çekilen renkli klip sosyal medyada büyük ilgi uyandırdı.

Ayşegül İnci  'Şarkımız beş milyon izlenmeyi aştı, dilerim samimiyetimiz tüm dinleyicilere ulaşmıştır." diyerek sevenlerine teşekkür ettiğini belirtti.

Ayşegül İnci Kimdir?

Ankara doğumlu Ayşegül İnci, 14 yaşında ilk şarkısını yazdı. Lise yıllarında vokal eğitimi, şarkı sözü yazarlığı ve beste yapmakla ilgili eğitimler aldı. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Basın-Yayın Bölümü'nde okurken bir yandan da profesyonel olarak sahneye çıkmaya başladı.

Müziğe daha geniş bir açıdan bakmak için 2004 yılında bas gitara başladı ve Eskişehir'de sayısız konser ve organizasyonda bas gitar çalıp vokal yaptı. 2006 yılında kendi şarkılarını söylediği solo grubunu kurdu. Çeşitli müzik yarışmalarında besteleriyle dereceler elde etti ve festivallerde sahne aldı.

Teoman ve Yalın gibi önemli sanatçılara, sahne grubunda bas gitar çalıp vokalistlik yaptı. 2008 yılında Gökçe ile beraber,  7 kadın müzisyenden kurulu özel bir proje olan 333'ü kurdu. Bir yandan da Ayşegül İnci Project olarak sahneye çıkmayı sürdürdü.

2013 yılında saat ustası babasına ithaf ettiği "Zamanı Tamir Eden Adam" adlı ilk albümünü Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde yayınladı, bu albümden 4 şarkıya klip çekti.

Müzik kariyerinin yanı sıra oyunculuk çalışmalarına da devam eden Ayşegül İnci, şu sıralar sahnelenen "Küçük Prens" Müzikali’nde de rol alıyor.

Söz ve müziği kendisine ait olan son çalışması, "Seni Görmemem Lazım" Pasaj Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluştu.

 

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!
  cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!