HABERLER

Aşkın Tuna “Aşk Adamıyım”

Güncelleme: 30.12.2015 14:37

cover

Baha’nın seslendirdiği “Kutupta Yaz Gibi”, Ebru Gündeş’in seslendirdiği “Fırtınalar”, Serdar Ortaç’ın seslendirdiği “ Ben Adam Olmam” gibi sayısız hit şarkıya imza atan Aşkın Tuna ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Aşkın Tuna, iyi şarkılar yapıldığında hem gündemde kalındığını anlatırken, aradan 30 yıl da geçse şarkılarının halen dinlendiğini söyledi.

Aşkın Tuna; “Şarkılarımı yeni projelerde kullanıyorlar. Yeniden düzenleyip seslendiriyorlar. Demek ki gerçekten ölümsüz şarkılar yapmışız. Aşk şarkıları yapmak insanlarla sizi bütünleştiriyor.” dedi. 2016 senesinde de yeni şarkılarla müzik severlerle olacağını söyleyen Aşkın Tuna, şarkı yazarken gerçekten aşktan beslendiğini de bizimle paylaştı. Aşkın Tuna; “Şarkılarımı yazarken gerçekten aşktan besleniyorum.  Aşk insanı şair yapıyor” dedi.  

Yeni yılda bir kitap daha çıkarmayı planladığını söyleyen Aşkın Tuna, 2016 yılının yaz aylarında yeni kitabını sevenleriyle buluşturacağını sözlerine ekledi. Aşkın Tuna, 6 kişilik  bir orkestra kurduğunu ve sahne çalışması yaptığını da bizimle paylaştı; Aşkın Tuna; “Solist ve 5 enstrümandan oluşan bir grup kurdum.  Benim şarkılarımı çalıp seslendiriyorlar. Bende sahnede şarkıların hikayelerini paylaşıyorum.'' dedi.

Deniz RÜYA ÖZDEMİR
KRAL GRUBU MUHABİRİ

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  İbrahim Tatlıses'in Acı Günü!
  cover
  Viyana’dan Köprü ve Ötesi Rüzgarı Geçti!
  cover
  Berkay ve Koray Avcı'dan Karşılıklı Oyun Havası!
  cover
  Bülent Ersoy Yurtdışı Turnesine Çıkıyor!
  cover
  Bedia Akartürk Hastaneye Kaldırıldı!