HABERLER

Apple Kullanıcılarına Büyük Şok!

Güncelleme: 24.12.2014 10:05

cover

Apple’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı ilk akıllı saati Apple Watch’un kullanıcılardan pek de ilgi görmediği ve hayal kırıklığı yaratabileceği söyleniyor.

Bugüne kadar girdiği hemen hemen her alanda zirveye oynayan ve son olarak  Apple Pay’de de görüldüğü gibi yöneldiği alanın tüm teknoloji dünyasının ilgisini çekmesini sağlayan Amerikalı teknoloji devi Apple‘ın, son dönemde hızla yükselen akıllı saat alanına yönelmesinin de benzer bir etki yaratması bekleniyordu.

Ancak geçtiğimiz aylarda gün yüzüne çıkan ve ilk bakışta beklentileri pek de karşılamayan Apple Watch, firmanın devam eden bu başarısını sekteye uğratacak gibi görünüyor. Resmi olarak tanıtıldığı ilk günden beri başarılı olacağından şüphe edilen Apple Watch‘ın tanıtılmasının ardından düzenlenen araştırmalar birçok kullanıcının akıllı saati almak için pek de hevesli olmadığını göstermişti.

Apple’a yakınlığıyla tanınan Gene Munster tarafından yayınlanan yeni bir araştırma, aradan geçen aylarda kullanıcıların tavrında bir iyileşme olmadığını ve hatta tam tersine Apple akıllı saati satın almak isteyen kullanıcıların daha da azaldığını gösterdi. Mevcut  iPhone kullanıcılarının sadece yüzde 7’sinin piyasaya sürüldüğünde Apple Watch‘u satın almak istediğini ortaya çıkaran bu yeni araştırma, saatin ilk olarak görücüye çıktığı Eylül ayında yüzde 10 olan satın almaya istekli kullanıcı sayısının Aralık ayı itibariyle yüzde 3’e gerilediğini gösterdi.

Apple Watch’un uzun vadede nasıl bir satış grafiği yakalayacağını şimdiden tahmin etmek mümkün olmasa da, akıllı saatin piyasaya sürüldüğü ilk dönemde kullanıcılardan yoğun ilgi görmesi beklenmiyor.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Türkü Sanat Hayatının 20. Yılını Sahnede Kutladı!
  cover
  Zara ve Rubato İlk Kez Aynı Sahnede!
  cover
  Yeni Dünyanın Eskimeyen Değeri, Radyo Daima Yeni!
  cover
  Hakan Taşıyan'dan Samimi Açıklamalar!
  cover
  Berdan'dan Alişan'a Şaşırtan Hediye!