HABERLER

Ali Kocatepe 50. Sanat Yılını Kutladı!

Güncelleme: 21.08.2014 10:19

cover

Ali Kocatepe, Pera Event organizasyonunda Kral Grubu'nun Medya Sponsorluğunda gerçekleştirilen Turkcell Yıldızlı Geceler kapsamında verdiği konserde tam bir ünlüler geçidi yaşandı.  20 Ağustos'ta Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde sevenleriyle buluşan yüzlerce şarkıya besteci, söz yazarı ve yorumcu olarak, birçok önemli prodüksiyona da yapımcı olarak imza atan Ali Kocatepe, medya, sanat ve cemiyet hayatının birbirinden önemli isimlerini sahnesine konuk etti.

Konserin başlangıcında yayınlanan Ali Kocatepe’nin müzikal geçmişini konu alan kısa belgeselin ardından Aslı Omağ, Ayça Tekindor, Aytaç Sözeri, Barbaros Uzunöner, Barış Hayta, Engin Hepileri, Ezo, Hakan Bilgin, Kemal Başar, Laçin Ceylan, Mert Fırat, Nila Fırat, Pamela, Ruhi Sarı, Selen Uçer, Vatan Şaşmaz ve Veysel Diker’den oluşan Kocatepe Yazz Korosu Masis Aram Gözbek yönetiminde Akdeniz Çocukları adlı şarkıyı seslendirdi.

Kocatepe Yazz Korosu’nun ardından Bülent Ortaçgil ve Modern Folk Üçlüsü sahne alarak Ali Kocatepe şarkılarını okudular. Geceye renk katan diğer sanatçılardan bazıları Ayşegül Aldinç, Nilüfer, Nükhet Duru, Özdemir Erdoğan, Ayça Tekindor, Aysun Kocatepe, Yüksek Sadakat, Selda Alkor ve Pamela oldu.

İzzet Öz’ün yönetmenliğinde, Tarık Sezer Orkestrası eşliğinde geceye renk katan konuklar nesillerdir çok sevilen Ali Kocatepe şarkılarını söylediler.

Seyircilerin keyifle dinledikleri ve eşlik ettikleri şarkılar kadar Ali Kocatepe’nin konukları ile yaptığı sohbetler de büyük ilgiyle karşılandı. Ali Kocatepe’nin 50.Altın Yılı Açıkhava’da unutulmaz bir geceye dönüşürken, dinleyiciler şarkılar, görüntüler ve sanatçılar sayesinde zamanda bir yolculuğa çıktılar.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Farah Zeynep, 'Şampiyon' Filmine Nasıl Hazırlandığını Anlattı!
  cover
  Sibel Can'a İzmirlilerden Sevgi Seli!
  cover
  Gökhan Kırdar'dan Albüm Müjdesi!
  cover
  'Şampiyon' Filminin Fragmanı Yayınlandı!
  cover
  Sanat Dünyasından Mutlu Haber!