HABERLER

'7 Cihan Kadınları' Sahnede!

Güncelleme: 02.12.2014 12:20

cover

Yunus Emre Enstitüsü Sizleri Kültürlerarası Müzik Yolculuğuna Davet Ediyor

“Yedi Cihan Kadınları” Yunus Emre Enstitüsünün himayesinde Cemal Reşit Rey konser salonunda Kral TV-Kral FM medya sponsorluğunda “Türkiye’nin Dilleri Türkiye’nin Ezgileri” isimli bir konserle unutulmaz bir geceye imza atacak.
Yunus Emre Enstitüsü, otuzu aşkın ülkede bulunan Kültür Merkezleri vasıtasıyla eğitim, öğretim, kültür ve sanat alanında yaptığı çalışmaların yanı sıra yurt içinde de sesini duyurmaya ve kültürleri buluşturmaya devam ediyor. 2015 yılı boyunca devam edecek yurt içi lansman konserlerinin ilki, 12 Aralık 2014 tarihinde İstanbul Cemal Reşit Rey Konser salonunda Kral TV - Kral FM Medya Sponsorluğunda gerçekleştirecek.
Anadolu’da yaşayan şanımızın yedi cihana yayıldığı çok renkli Türkiye’nin bir resmini yansıtmak amacıyla Osmanlı makamından ve yerel halk müziklerinden örnekler sunan Yedi Cihan Kadınları, 10 kişilik saz heyetiyle toplam 14 kişilik bir ekip.

Arapçadan, Kürtçeye;  Balkan coğrafyası dillerinden Kerkük Türkmenlerine; Çerkez ezgilerinden Gürcü ve Ermeni melodilerine ulaşan geniş müzik yelpazesi ile kulaklarımızın pasını silecek olan Yedi Cihan Kadınları grubunda Eda Karaytuğ, Mehtap Demir,  İmran Salkan ve Züleyha yer almakta.

bana güzel bir şey çal

HABERLER tümü »

 • cover
  Ebru Yaşar; 'Duam Belli Duyan Belli'
  cover
  Orhan Gencebay Hastaneye Kaldırıldı!
  cover
  Gülnur Gökçe Köklerine Geri Döndü!
  cover
  Despina Vandi ile Kapanış!
  cover
  Serkan Çağrı, Buika'ya Eşlik Etti!