Seda Bakan Erel'den Olay Açıklama!

Seda Bakan Erel'den Olay Açıklama!

‘Kardeş Payı’nda Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in kız kardeşini canlandıran Seda Bakan Erel, erkek egemen bir sette...

Fenomen dizi ‘Kardeş Payı’, bu akşam Star TV’de yayınlanacak bölümüyle yeni sezona “Merhaba” diyor. Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in kız kardeşi ‘Feyyza’yı oynayan Seda Bakan Erel, ilk kez bir komediyle seyirci karşısına çıktı. Daha önce ‘Behzat Ç.’de bir polisi oynayan oyuncu, “Drama oynamak, insanı yıpratan bir şeymiş. Pozitif bir duygu barındıramıyorsun” şeklinde konuştu. 

Rol arkadaşları Ahmet Kural ve Murat Cemcir’le dost olduklarını belirten Bakan, erkeklerle iyi anlaştığını söyledi. Oyuncu, “Erkek ortamında seni dinleyebilmeleri için daha yırtıcı olman lazım. Onların kahkahası bile kadın kahkahasından baskın oluyor... Onların içinde var olmayı öğrendim. İçimde erkeksi bir taraf var. Çıtkırıldım bir kız değilim” dedi.

KOMEDi DiZiSi GENÇLEŞTiRiR
‘Kardeş Payı’nın ‘Feyyza’sı Seda Bakan Erel, “Dram  oynamak, insanı yıpratıyor ve yaşlandırıyor. Genç kalmak  isteyen oyuncular, komedide rol alsınlar” dedi

‘Kardeş Payı’yla adından söz ettiren Seda Bakan Erel; eğlenceli, hareketli, kıpır kıpır biri... Ali Erel’le dünyaevine giren çiçeği burnunda  oyuncu, ilişkisinin bilinmeyenlerini ve dizisinin yeni sezonunu anlattı.  

‘Kardeş Payı’nın yeni sezonu bu akşam başlıyor.  Özlemiş misiniz seti, çalışmalarınız nasıl gidiyor?

Çok özlemişim... Altı ay boyunca tatil yaptık; kimimiz yurt- dışına gitti, kimimiz evlendi... Ama hep görüşmeye devam ettik. Okuma provasında da ilk başta hepimiz çekindik, “Aaa unutmuş muyuz?” diye ama bir anda eğlenmeye başladık. O işin kimyasıyla alakalı... Dördüncü bölümü bitiriyoruz bu hafta, bomba gibi bölümler çektik.

Dizinin kariyerinizde  nasıl  bir yeri var?

‘Behzat Ç.’ çizgileri olan bir işti. Oyunculuk açısından bana verilen şekilde gitmek durumundaydım. Burada istediğim her şeyi yapabileceğimi ve sınırlarımı istediğim kadar zorlayabileceğimi söyledi sevgili Selçuk Aydemir. Sayesinde gerçekten komedi oynamaya başladım.

Erkeksi bir tarafım var

Komedi nasıl?

Komediyi çok sevdim. Drama oynamak ne kadar da insanı yıpratan bir şeymiş... Drama olunca çok pozitif bir duygu barındıramıyorsun içinde. Yani yaşlanıyormuşuz... Böyle gençleştiğimi hissediyorum. Oyuncular genç kalmak istiyorlarsa, komedide oynasınlar.

Rol arkadaşlarınız Ahmet Kural ve Murat Cemcir için ne diyeceksiniz? İyi dost oldunuz mu?

Zaten çok iyi arkadaşlarımdı. Birbirimizi seviyorduk ama bu kadar sık görüşmüyorduk. Projeyle kaynaştık. Allah bozmasın, güzel bir dostluğumuz var.

Bir röportajda erkek muhabbetini sevdiğinizi ve daha çok erkek arkadaşınızın olduğunu söylemişsiniz... Erkek ağırlıklı bir sette çalışmak daha mı rahat?
Erkek ortamında daha yırtıcı olman lazım, seni dinleyebilmeleri için. Çünkü onların kahkahası bile kadın kahkahasından daha baskın oluyor...
Onların içinde var olmayı öğrendim artık. Çocukken de öyleydi, daha çok erkek arkadaşlarım vardı mahallede. Aslında bir cinsiyet ayrımı yapmak istemiyorum ama nedense benim içimde erkeksi bir taraf var. Çıtkırıldım bir kız değilim.

‘Evlilikten korkmaya gerek yok!’

Yeni hayatınıza alışabildiniz mi?

Ali’yle ilişkimiz hem romantik hem esprili... Birbirimizin eksiklerini tamamlıyor ve çok gülüyoruz. İlk başta fiziksel özelliklerimiz birbirini çekti ama sonra entelektüel birikimine hayran kaldım. Okuduğu kitaplar, gezdiği ülkeler, bildiği diller ve müzik yeteneği beni cezbetti. Ayrıca o kadar neşeli ve enerjik ki... İkimizin de anne - babaları uzun soluklu evlilikler sürdürüyor, ben de hep böyle bir beraberlik hayal etmiştim, buna kavuştum diyorum...

İki düğün yaptınız. Her şey hayalinizdeki gibi miydi?

İki düğün yaptık, Gebze ve Ankara’da... O kadar eğlendik ki, hatırladıkça gülüyoruz. Ali’nin ailesi de sağolsun, her şey istediğim gibiydi, ben de doya doya tadını çıkardım. Evlenmek isteyenlere de tavsiye ediyorum, korkacak bir şey yok!