Onuncu Yıla Özel Saygı Albümü

Onuncu Yıla Özel Saygı Albümü

Istanbul Arabesque Project, onuncu yılını “Sende Kalmış” albümü ile kutluyor.

Sözleri Şakir Askan’a, müziği Burhan Bayar’a ait, zamanında Müslüm Gürses’in seslendirdiği ve bazıları bugüne dek hiç yorumlanmayan 10 eserin yeraldığı albüm, müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı.

 

Arabesk müziği batı enstrümanları ile yorumlayarak yola çıkan Istanbul Arabesque Project, zaman içerisinde, gerek kendi kendine gerekse müzikseverler tarafından, “arabesk rock, alternatif arabesk, yeni nesil arabesk vs” sıfatları ile anıldı. Bir süre sonra bu sıfatların gereksiz olduğunu düşünen grup üyeleri, kendilerini bu sıfatlardan ayırıp, grubu net bir ifade ile biraraya getirdi: %100 Arabesk.

 

Yola çıktığı dönemde arabesk camiasından ayrı, rock camiasından ayrı tavır gören, ‘köşeyi dönme peşinde’ ithamlarıyla şüpheyle yaklaşılan grup, zamanla içindeki arabesk aşkına herkesi inandırdı. 10 yıl zarfında, Müslüm Gürses’ten Kamuran Akkor’a, Burhan Bayar’dan Yılmaz Tatlıses’e, Tüdanya’dan Emrah’a birçok arabesk duayeni ile biraraya geldi, tanıştı, dost oldu, beraber projeler yaptı.

 

Ve bu yıl Istanbul Arabesque Project 10 sene önceki hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor. Sözleri Şakir Askan’a, müzikleri Burhan Bayar’a ait, “ışığımız’ dedikleri Müslüm Gürses’in seslendirdiği, bazıları gizli bazıları popüler 10 eseri, 2 senelik uzun ve hassas bir çalışma sonunda, Burhan Bayar yapımcılığında, müzikseverlerle buluşturuyor.

 

19-09/04/albumkapak.jpg