Kral Ödüle Doymuyor!

Kral Ödüle Doymuyor!

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen Yılın Mimar Sinan'ları ödül töreninde en iyi müzik kanalı Kral TV seçildi. Ödül, Kral Grubu Genel Yayın Koordinatörü Mehmet Akbay'a taktim edildi.

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR LİSESİ’NE MEGASTARLI ÖDÜL TÖRENİ!

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin oylarıyla seçilen birbirinden ünlü isimlerin ödül aldığı  ‘Yılın Mimar Sinanları Ödül Gecesi’ önceki akşam Cemal Reşit Rey konser salonunda gerçekleştirildi. Organizasyonu ve sunumu Yelda Kırçuval’ın üstlendiği geceye yaklaşık bin kişi katıldı. Gecenin en ilgi çeken ismi ise megastar Tarkan oldu.

Törenin açılış konuşmasını yapan okulun kurucusu Murat Özteke  ‘Şimdiye kadar yaptığımız her şey harikulade oldu. İnşallah bu gece gördükleriniz sizi şaşırtacak. Bir Güzel Sanatlar lisesi var etmek için çok büyük emek sarf ettim. Türkiye’nin ihtiyacı olan bir şey. Her şeyimiz var, yollarımız, köprülerimiz. Ama sanatta eksiklerimiz var. Biz tohumlarımızı ekiyoruz. Okulumuz sessiz sedasız sekiz tane dünya birincisi çıkardı. Daha yapacaklarımızın çok azını yaptık ve bu noktadayız. Okulumuz adına gururluyum. Yetiştirdiğimiz öğrencileri her gün televizyonda görüyorum. Okul için değil, hayat için öğretiyoruz. Mottomuz budur’ ifadelerini kullandı.  Konuşma sonrasında Tiyatro bölümü öğrencilerinin yaptığı dans gösterisinin ardından okul orkestrası sahne aldı.

 

Gecenin en alkış toplayan isimlerinden biri de Star TV’de yayınlanan Anne dizisinin çocuk oyuncusu Beren Gökyıldız’dı. Gökyıldız ‘Anne dizisi ekibine, yönetmenlerine, yapımcılarına, tüm Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akademisi’ne çok teşekkür ediyorum. Bu dizide çalışırken çok emek harcıyoruz, ama ekibi çok sevdiğimiz için çok çalışıyoruz. Yani güzel, çalışıyoruz’ sözleriyle herkesi güldürdü.

TARKAN’DAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYE: ASLA AZLA YETİNMEYİN

Ödülünü okulun kurucusu Murat Özteke’den alan Tarkan ‘Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi öğrenci ve eğitmenlerine teşekkür ediyorum. Hayallerinin peşinden koşmalarını diliyorum. Asla vazgeçmemelerini, azla yetinmemelerini, her zaman kendileri için daha fazlasını istemelerini... Sanat yolunda bol şans ve başarı diliyorum. Her zaman yanınızdayım, destekçinizim. Sizi seviyorum’ dedi.

 

YILIN MİMAR SİNANLARI ÖDÜL LİSTESİ:

Müzik Kanalı Dalında Yılın Mimar Sinan’ı: Kral TV
Moda Tasarım Dalında Yılın Mimar Sinan’ı: Hakan Akkaya
Kadın Haber Spikeri Dalında Yılın Mimar Sinan’ı: Nazlı Çelik
Haber Muhabiri Dalında Yılın Mimar Sinan’ı: İbrahim Konar/ SHOW TV
Magazin Programı Dalında Yılın Mimar Sinan’ı: Kanal D Magazin
Sabah Magazin Dalında Yılın Mimar Sinan’ı: Duymayan Kalmasın/ Star TV
Televizyon Programı Dalında Yılın Mimar Sinan’ı: İşte Benim Stilim
Magazin Eki Dalında Yılın Mimar Sinan’ı: HT MAGAZİN
Çocuk Oyuncu Dalında Yılın Mimar Sinan’ı: Beren Gökyıldız- ANNE/ STAR TV
Yapımcı Dalında Yılın Mimar Sinan’ı: Mehmet Bozdağ
Müzik kategorisinde Yılın Mimar Sinanları:
Eypio-Burak King
Gülşen
Derya Uluğ
Edis
Samsun Demir

Onur Ödülü: Tarkan
Tiyatro Dalında Yılın Mimar Sinanları:
Zihni Göktay
Elçin Atamguç
Haber Kanalı Dalında Yılın Mimar Sinan'ı: NTV
Sosyal Sorumluluk Projesi Dalında Yılın Mimar Sinan’ı: Hayaller Gerçek Olsa Derneği
Genç Ressam Dalında Yılın Mimar Sinan’ı: Eda Su Neidik ve Burak Boyraz Heykeltraş dalında Yılın Mimar Sinan’ı: Caner Karakaş