Harbiye’de Aşkın Nur Yengi ve Mehmet Erdem Rüzgarı

Harbiye’de Aşkın Nur Yengi ve Mehmet Erdem Rüzgarı

Harbiye Açıkhava’da, Aşkın Nur Yengi ve Mehmet Erdem sahnedeydi. İkili Harun Kolçak’ın ses kaydı ve görüntüleri eşliğinde düet yaptı. Aksu imzalı ‘Allah’tan Kork’ şarkısını birlikte seslendiren ikili usta sanatçıya doğum günü sürprizi de yaptı. Ünzile parçasında sahneye gelen çocuk gelin ve sahnedeki koreografi de büyük alkış aldı.

 

"Harbiye’de hep beraber olduğumuz için çok mutluyuz, çok güzel bir gece geçireceğiz, hoşgeldiniz sözleriyle seyircisini selamlayan" Mehmet Erdem, ‘Hakim Bey’, ‘Herkes Aynı Hayatta’, ‘Acıyı Sevmek Olur Mu’, ‘Hara’, ‘Ağlayamam’ gibi çok sevilen şarkılarının ardından Ahmet Kaya’nın ‘Kum Gibi’, ve ‘Arka Mahalle’ şarkılarına çaldığı ud solo performansıyla geçiş yaptı. 

19-07/16/-2yhzdvmihuswg7efnp7qlw.jpg

Barış Manço ve Sezen Aksu şarkılarıyla konserine devam eden Mehmet Erdem, birinci bölümün sonlarına doğru Türk Halk ve Sanat Müziğinden söylediği parçalarla tempoyu artırdı. 

19-07/16/-65oc-tfnguwpxeoruoieww.jpg

Birinci yarının ardından basının sorularını cevaplayan ikili düet yaptıkları Sezen Aksu imzalı ‘Allah’tan Kork’ şarkısının aldığı iyi yorumlardan bahsetti. 

19-07/16/-epvxpopptugtyejladwrca.jpg

Birlikte sahneye dönmelerinin ardından, izleyenlerinden, Sezen Aksu’ya doğum günü sürprizi yapmak adına “iyiki doğdun” demelerini rica etti ve binlerce kişi Sezen Aksu’nun doğum gününü kutladı. 

 

‘Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam’, ‘Yazık’, ‘Yalancı Bahar’, ‘Başka Bir Şey’, ‘Ayrılmam’ ‘Serserim Benim’şarkıları ile 90’lar rüzgarı estiren Aşkın Nur Yengi, ‘Ay İnanmıyorum’ şarkısında sahneye gelen dans grubuyla, darbuka eşliğinde oryantal şov yaptı. 

 

Ünlü sanatçı ‘Bile Bile’ parçasında iki yıl önce yaşamını yitiren Harun Kolçak’ın ses kaydı ve görüntüleri eşliğinde düet yaptı. 

19-07/16/-pz6q7-y7vkuc4f8yuq3p2q-1563260899.jpg