Gökhan Türkmen'den Sevgililer Gününe Özel Şarkı!

Gökhan Türkmen'den Sevgililer Gününe Özel Şarkı!

 

Gökhan Türkmen’in Sevgililer Günü’ne özel yaptığı “Kağıt” parçası, Fransızca versiyonu Bout D’Histoire” ile birlikte  tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Her iki versiyon da polifonik yapısı ve güçlü orkestrasyonuyla dikkat çekiyor. Söz ve müziği Gökhan Türkmen’e ait olan parçada Türkmen’in naif sesi, Country Jazz tınısı ile bütünleşik çok sesli bir armoni yaratıyor. Aşık bir adamın kağıt metaforu ile duygularını aktardığı keyifli parçanın prodüktörlüğünü Tunç Çakır, düzenlemesini ise Atıl Aksoy üstlendi. Fransız sanatına olan ilgisini müzik ile birleştiren Türkmen, Nathalie Reins’in Fransızca çevirisini yaptığı parçanın kayıtları için sanatçı uzun süre diksiyon eğitimi aldı.

İlk kez bugün  ve 15 Şubat tarihlerinde Almanya ve Viyana konserlerinde seslendireceği parçalar, 2020 Eylül ayında tamamlanacak albümü için platformlarda yerini alıyor. 

 Klip Romantizm Kokuyor

Kağıt ve Bout D’Histoire’nin klipleri İstanbul sokaklarında çekildi. Siyah beyazın romantizmiyle dikkatleri çeken klibin yönetmenliğini Bora Çifterler üstlendi.