Çukurova Rock Festivali 80 Bin Müzikseveri Bir Araya Getirdi!

Çukurova Rock Festivali 80 Bin Müzikseveri Bir Araya Getirdi!

Geçtiğimiz yıl Adana’da ilk kez gerçekleştirilen ve Türk rock müziğinin önde gelen isimlerini bir araya getiren Çukurova Rock Festivali ikinci senesinde yola tam gaz devam etti.

Umut Kuzey önderliğinde, Milyon Yapım organizasyon tarafından, Adana Galeria Avm Çim Alan'da 10 Mayıs Perşembe günü başlayan 13 Mayıs Pazar gecesi sona eren  festival toplamda 80 bin müziksevere ev sahipliği yaptı.

FİNALE MOĞOLLAR VE EZHEL DÜETİ İLE MABEL MATİZ DAMGASINI VURDU


Kent grubu ile başlayan festivalin son günü; Barış Manço'nun 1972 yılında kurduğu ve vefatına kadar birlikte çalıştığı Anadolu rock grubu Kurtalan Ekspres ile devam etti. Başarılı hip hop sanatçısı Ezhel'in yüksek performansıyla iyice ısınan sahne Türk Rock'ının başarılı temsilcileri Pera ile yerini büyük bir coşkuya bıraktı. Ardından ülkemiz müzik sahnesinin efsane grubu Moğollar yerini alırken dinleyicileri bir de sürpriz bekliyordu. Moğollar'ın"Ölüler Altın Takar mı" şarkısını Ezhel ile birlikte söylemesi büyük alkış aldı. Sahne sırası Ankaralı kült grup Pilli Bebek'e geldiğinde ise alanı dolduran binlerce kişi grubun klasikleşmiş parçalarına hep bir ağızdan eşlik etti. Son günün finalini  9 ayda üç hit şarkıyla dillere dolanarak haftalar boyunca listelerde bir numara olan Mabel Matiz yaptı.

Binlerce müzikseverin akın ettiği Çukurova Rock Festivali başta Adana olmak üzere bölgedeki tüm müzikseverlere müzik ve eğlence ile gerçek bir festival deneyimi yaşattı.

Festival; Kral Pop Radyo medya sponsorluğunda, Türkiye’nin yeni gençlik kanalı Milyon TV Kral TV ekranlarında da canlı olarak yayınlandı.