Baba – Oğul Düet Yapabiliriz!

Baba – Oğul Düet Yapabiliriz!

Tiyatrocu Ve Şarkıcı Behzat Uygur’larla Çok Özel

Beni konsere çağırıyorlar

Usta oyuncu Behzat Uygur ve şarkıcı oğlu Behzat Uygur’la 9 Ağustos’ta Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde sergileyecekleri "Marko Paşa Müzikali" öncesinde biraraya geldik. Konser alanını gezen baba - oğul ile sizler için keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik..

Konserlerde size pek göremiyoruz en son hangi konsere gittiniz?

Baba Behzat Uygur: Fazla konsere giden birisi değilim. En son MFÖ konserine gittim 80’lerde. Bir de Ebru Gündeş ve Serdar Ortaç’ın birlikte verdikleri konsere gittim.  Bizim de 9 Ağustos’ta "Marko Paşa müzikali" gösterimiz olacağı için buradaki ambiyansi ve atmosferi teneffüs etmek için geldim.

Oğlunuz Behzat Uygur herkesi şaşırtarak ‘Dolunay’ isimli bir single ile müzik piyasasına giriş yaptı.. Şarkıyı nasıl buldunuz ?

Baba Behzat Uygur: Bir dinleyici olarak “Dolunay” şarkını çok beğendim. Behzat’ta (oğlum) güzel yorumladı. Şarkı da Behzat’a çok yakıştı önemli olan bir şarkının yakışması. Ben kolay beğenen birisi değilim ama şarkıyı beğendim. El birliğiyle güzel bir iş çıkardılar.  Müzikseverlerin keyif alarak dinleyeceği bir şarkı. İstedikleri zaman eğlenebilecekleri, istedikleri zaman ise hüzünlenecekleri bir şarkı.

İkinizinde isminin aynı olması karışıklığa yol açıyor mu ? İsim benzerliği yüzünden ilginç şeyler yaşıyor musunuz?

Baba Behzat Uygur: Arada bir Behzat Gerçeker'le beni karıştırıyorlar.. Bana konsere gelecektiniz diyorlar, Behzat Gerçeker’e ise dizi teklifinde bulunuyorlarmiş (gülerek). Şimdi üçüncü Behzat da geldi o yüzden kafalar iyiden iyiye karişacak. ama oğlum isminin başina “jr” koydu yanlış anlaşılmasın diye.

Son günlerde ‘Dolunay’ şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken Jr.Behzat Uygur’da sohbete katılıyor. Yeni single ve klip için çok heyecanlı olduğu her halinden belli oluyor.. Onunla da başlıyoruz sohbete…

Müzik piyasasına giriş yaptın. Müzikte en büyük hayalin nedir ?

JR. Behzat Uygur: Çok heyecanlıyım yeni single çıktı. Uzun zamandır çalışıyordum çok emek verdiğim bir iş oldu umarım müzikseverlerde beğenir. Biz bugün buraya prova için geldik. Umarım günün birinde bende böyle bir yerde böyle bir kalabalığa bir konser verme şansım olur.

Yeni şarkını ilk kime dinlettin nasıl yola çıktın ?

İlk olarak annem ile babamın fikirlerini aldım. Bir gün arabada giderken onlara hiçbir şey söylemeden cd’yi taktım şarkının 15’inci saniyesine benim olduğumu anladılar. Şarkıyı sevdikten sonra işe koyulduk.

Baba – Oğul sizi bir şarkıda düette görebilir miyiz ?

Baba Behzat Uygur: Olabilir her şey mümkün. Ben küçük oğlum içinde Behzat içinde hep ayni şeyi söylüyorum. İyi iş yaptıklari sürece doğru oldukları sürece, ki bundan son derece eminim. Her zaman onlarla beraberiz. Onlara destek olacağım. Elimden ne geliyorsa yapacağım. Yeter ki onlar istesinler.

Bora BAĞCIBAŞI
KRAL GRUBU MUHABİRİ