Arda Turan ile Berkay Davasının 3. Duruşmasında Karar Çıktı

Arda Turan ile Berkay Davasının 3. Duruşmasında Karar Çıktı

Futbolcu Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin'in yargılandıkları davanın üçüncü duruşmasında Turan cinsel taciz suçundan beraat etti. Turan'a korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek, ruhsatsız silah bulundurmak kasten yaralama suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi. Bu suçlardan mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. Mahkeme sonrası Turan ve Berkay'ın açıklamalarının ardından Berkay'ın eşi Özlem Ada Şahin de bir açıklama yaparak Turan'ın kendisini taciz ettiğini yineledi. Özlem Şahin, "Hukuksuzlukla dolu bu kararın gerekçesi ise ortam karanlık olduğu için ve kimse duymadığı için tacizin ispatlanamamasıdır. Herkese duyuran bu tanınmış kişi 3 adet suçtan 2 yıl 8 ay ceza almıştır. Bakın bu adam bir suçludur" diye konuştu.

 

Arda Turan ile şarkıcı Berkay Şahin'in yargılandıkları davanın devam duruşması gerçekleşti.

 

19-09/12/3-1568289970.jpg

 

"HER DURUŞMAYA GELECEĞİM"

 

Adliyeye giriş yapan Berkay, ilk günden beri özür beklediğini yineledi. Arda Turan'ın duruşmaya gelmeyeceği sorulan Berkay, "Bilmiyorum. Ben kaç yıl sürerse her duruşmaya geleceğim. Ben her davamı takip edeceğim. Olması gereken de budur" dedi.

 

19-09/12/4.jpg

 

Berkay daha önce yaptığı açıklamada ise, "Adalete güvenim tam. Burası Türkiye Cumhuriyeti Hukuk Devleti, cezasını çekecektir" ifadelerini kullanmıştı.

 

19-09/12/korumayla-geldi.jpg

 

Arda Turan cinsel taciz suçundan beraat etti. Turan'a korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek, ruhsatsız silah bulundurmak kasten yaralama suçlarından 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezası verildi. Bu suçlardan mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

 

TURAN'DAN YAZILI AÇIKLAMA

 

19-09/12/arda-aciklama.jpg