2010 Yılında Alişan Bana Büyük Bir İyilik Yaptı. Ona Çok Dua Ettim

2010 Yılında Alişan Bana Büyük Bir İyilik Yaptı. Ona Çok Dua Ettim

Kral FM'de Mehmet'in Gezegeni programına telefon bağlantısı ile katılan Şaban Macun; "Alişan bana çok büyük bir iyilik yaptı. Bu yaptığı iyilikler korudu onu.O kazayı gördüğümde oturdum ağladım. Çok üzüldüm. Çok dua ettim ona. ben Alişan'a ulaşamadım. Karışılaşıp teşekkür edemedim. Allah ona daha çok versin. Böyle bir evlat yetiştirdiği için Allah razı olsun."dedi.

Geçtiğimiz günlerde ailesi ile birlikte büyük bir trafik kazası geçiren Alişan, Kral FM canlı yayınında Mehmet’in Gezegeni Dua Gecesi’ne konuk oldu.Her fırsatta bu kazadan kendisini sevenlerinin dualarının koruduğunu söyleyen Alişan'ı, koruyan o dualardan biri de Kral FM dinleyicisi Şaban Macun'un duasıydı.

Alişan ile karşılaşıp teşekkür edemedim

Alişan'dan önce yayına katılan Şaban Macun,2010 yılında Alişan'ın kendisini özel bir hastanade kalp ameliyatı yaptırdığını ve tüm hastane masraflarını karışıladığını anlattı.Gezegen Mehmet'in binlerce telefon numarası içinden tesadüfen aradığı Şaban Macun; "Alişan bana çok büyük bir iyilik yaptı. Bu yaptığı iyilikler korudu onu.O kazayı gördüğümde oturdum ağladım. Çok üzüldüm. Çok dua ettim ona. ben Alişan'a ulaşamadım. Karışılaşıp teşekkür edemedim. Allah ona daha çok versin. Böyle bir evlat yetiştirdiği için Allah razı olsun."dedi. 

 

20-06/27/1305339-sarkici-alisan-kaza-yapti-5ef34f5884118.jpeg

 

Dua Almak Çok Önemliymiş Bunu Anladım!

Alişan; “Programı 90’lı yıllardan beri takip ediyordum. Yeniden başlamasına çok sevindim. Ben bu kazayı dün yaşadım. O kadar önemli ki dua almak, birine yardımda bulunmak.  Kazadan sonra arabaya bakıp bu arabadan çıkmamız mucize dedim. Kaza anını sanıye sanıye hatırlıyorum. Bir yanda bir gürültü koptu.Ne olduğunu anlayamadık.”Dedi.

 Biz Öldük Bizi Gömüyorlar Dedim

Kazadan sonra evlerine döndüğünde bir gülüp  bir ağladığını çok farklı bir psikolojide olduğunu söyleyen Alişan kaza anını şu sözlerle anlattı;  “ Şükür ediyorum hayata herkes...Nasıl oradan sağ salim çıktık.... Sahne öncesi bir kaç gün erken gidip Deniz Erdem’in  yazlığında bir kaç gün kalacaktık ailece...  Arabayla güle güle oynaya çıktık yola... Aracım bakıma girmişti hiç bir arızası yoktu. Sapasağlam  2 yıllık bir arabaydı. Çıktık yola bir kaç kere yolda mola verdik. Manisa’ya yaklaşırken Akhisar’ı geçtik bir anda anlamadığım bir şekilde hafif gaza dokundum. Buse ile göz göze geldik. Araba  altımdan kaymaya başladı. Sağ tarafa vurduk. Frene basıyorum hiç bişey fayda etmiyor. Kaç takla attık bilmiyorum. Ters döndük.  Biz öldük bizi ömüyorlar dedim. Allahım inşallah düz düşeriz dedim de herkesi çıkarırız dedi arabadan... Araba sürüklendi ters bir şekilde emliyet şeridine düştü.”dedi.

 Burak'ı Kucağıma Alıp Kanayan Yeri Var Diye Baktım...

Alişan, eşi Buse’nin 155’i aradığını ve polisle konuştuğunu duyduğunu ve hemen ardından oğlu Burak’a bakmak için kapıyı açmaya çalıştığını da şu sözlerle anlattı; “Burak ile dadıyı göremedim çok panik yaptım. Kapıyı açamadım,tekmeledim kapıyı. Sonra Burak’ın sesini duydum  az da olsa rahatladım. Dadı ile Burak’ı dışarı çıkardım. Burak hiç bir şeyin farkında değildi.”Dedi. Alişan oğlu Burak’ı kucağına aldığını ve sonra onu ayağa kaldırıp kanayan bir yeri olup olmadığına, elini tuttup ayağını tuttup baktığını ve  hiç birşeyi olmadığını görünce şükür ettiğini göz yaşları içinde anlattı. yok.  Alişan; “Buse’nin yanına gittim, kapısı kitlenmişti. Kuzenimle  Buse’yi  arabadan dışarı çıkardık. Ufak tefek sıyrırık dışında hiç bişey yoktu. Dadımız kendini burağın üzerine kapamış.  Allah ondan da razı olsun. O kadar iyi bir insan ki.... Burak’ı ı o kadar kendi çocuğu gibi görüyor ki... O anda demiş ki ben yaşayacağım kadar yaşadım, Burak’a bir şey olmasın demiş.” Dedi.

Kazandan Sonra Annelik Babalık Nedir Bunu Anladım!

Alişan sayısız mesaj ve telefon ile geçmiş olsun dileklerinde bulunan herkese çok teşekkürlerini iletirken şunları söyledi; “Arayan soran herkese teşekkür ediyorum. Bu kazada annelik babalık nedir bunu anladım. Hayatımda kazadan sonra bilmeden yaptığım hatalar varsa  bundan sonra daha dikattli olacağım. Bilmeden üzdüğüm biriler varsa bana hakkını helal etsin. Artık herkesle iletişimimde  çok daha dikkatli olacağım.”dedi.